Home » Аналітика » Їстівні ложки та виделки з популярного українського продукту

Їстівні ложки та виделки з популярного українського продукту

Підприємець з Індії, Нараяна Песапаті, у 2010 заснував компанію Bakeys, яка виробляє столове приладдя із борошна.

Ідея виникла так: ще в 2005 році, перебуваючи із візитом в посушливому районі Телангані, Південна Індія, Нараяна замовив хліб із проса — роті. Однак, він запізнився на початок обіду, і роті на той час засох.

«Мені довелося ламати роті на шматки, щоб зачерпувати ними каррі. Це був момент еврики для мене. Якщо такий шматок хліба можна використовувати замість ложки, чому б не спробувати зробити з борошна щось подібне?» — розмірковував Песапаті.

Використання їстівних ложок замість пластикових допомогло б частково зменшити глобальне забруднення довкілля. Пластик не варто використовувати для роботи з харчовими продуктами, оскільки він містить хімічні речовини з канцерогенними та нейротоксичними властивостями, і ці речовини вилуговуються в їжу і напої. Окрім того, пластик часто виготовляється в негігієнічних умовах. Прес-форми покривають промисловим мастилом, що запобігає їхньому прилипанню до виробів. Їх витирають, але не очищають якісно. Мало хто миє покупне пластикове столове приладдя до використання, і є ймовірність того, що у процесі їжі небезпечні речовини потраплять до травної системи.

Їстівні вилки й ложки набагато кращі та безпечніші. Песапаті каже: «Як сільськогосподарський вчений, я хочу, щоб цей світ став кращим місцем для життя».

Історія Bakeys почалася на домашній кухні його сім’ї, де він намагався виготовити столові прибори із використанням різних комбінацій борошна. Розібравшись із цим, він зайнявся пошуком виробника прес-форм та інвесторів, що було непросто.

«Це були дуже складні дні. Друзі та родичі почали уникати мене, оскільки я просив у них грошей. Я продав деякі свої активи, у тому числі будинок у Вадодарі та квартиру в Хайдарабаді, і витратив усі свої заощадження», — розповідає Песапаті.

Разом зі своєю дружиною Прагіною Кескар вони самостійно зібрали понад $300 тис. і лише у 2014 році отримали банківський кредит.

Компанія Bakeys робить їстівне столове приладдя із суміші трьох видів борошна: рисового, пшеничного і сорго. Воно може бути солодким, солоним або ж прісним на смак. Якщо людина не хоче їсти ложку після закінчення трапези, її можна просто викинути: вона на 100% компостується.

Ложки Bakeys безпечні для їжі і «на смак як крекери». Щоб їх розкусити і прожувати, потрібно докласти певних зусиль. Їх смак не змінює смак їжі.

Найбільші замовлення надходять зі США, Великобританії, Канади, Австралії, Дубая, Сінгапуру, Тайваню та Китаю.

За матеріалами

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Мапа українських смаколиків

Українська кухня має багатовічну історію – це звичаї і смаки українського народу, соціальні умови, природні ...