Дослідження Гельсінського університету, яке тривало понад 40 років, показало: серед людей, які відпочивають не менше трьох тижнів на рік, смертність нижча, ніж серед тих, хто бере коротшу відпустку.

Дослідження почалося ще в 1974 році. Участь в експерименті взяли 1222 чоловіка, які народилися в період між 1919 і 1934 роками. У всіх них був щонайменше один фактор ризику серцево-судинних захворювань, включаючи куріння, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, підвищений рівень тригліцеридів, непереносимість глюкози або надмірна вага.
Добровольців розділили на дві групи, одній з яких медики давали рекомендації щодо здорового способу життя: відмови від куріння, правильного харчування та фізичних навантажень. Деякі з учасників лікувалися під наглядом авторів дослідження.
В результаті з’ясувалося, що завдяки здоровому способу життя учасники дослідження з першої групи знизили ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 46%. Однак надалі вчені виявили, що смертей у другій групі, яка вела звичний спосіб життя, виявилося менше. Це призвело до того, що вчені вирішили провести аналіз неврахованих раніше даних, включаючи кількість днів відпустки й робочих годин.
«Чоловіки з коротшою відпусткою працювали більше і спали менше, ніж ті, хто вибирав більш тривалий відпочинок. Цей стресовий спосіб життя та нестача сну можуть звести нанівець будь-яку користь від відвідування лікарів. Абсолютні трудоголіки дійсно частіше вмирають молодими», — підсумував автор дослідження Тімо Страндберг.
Ще одне дослідження, цього разу Університету Сиракьюз, США, підтвердило, що тривала відпустка подовжує життя, оскільки корисна для серця. У людей, які більше відпочивають протягом року, нижчий ризик метаболічного синдрому.
«Це важливо, бо ми насправді бачимо зниження ризику серцево-судинних захворювань, коли людина більше відпочиває. Оскільки метаболічні симптоми є змінними, це означає, що вони можуть змінитися або бути усунені», — каже співавтор дослідження Брайс Хруска.
Дослідники дійшли такого висновку, аналізуючи кров і проводячи інтерв’ю з 63 працівниками, які мали право на оплачувану відпустку. Вони відзначають, що попри те що відпустка доступна майже 80% співробітників, що працюють повний день, менше половини з них повністю використовують цю пільгу.
А як щодо вас? Зазвичай використовуєте відпустку на повну чи вже й забули, що це таке?
Джерело: Inverse