Home » Довідник » Уся інформація про сімейних лікарів України на одному онлайн ресурсі

Уся інформація про сімейних лікарів України на одному онлайн ресурсі

Інформативні дані про заклади первинної медичної допомоги (ПМД), які мають договір з НСЗУ, та про кожного лікаря, який працює в цих центрах, поліклініках чи амбулаторіях, містяться в електронній системі охорони здоров’я.

База даних є у відкритому доступі, нею можна скористатись для ознайомлення та, зокрема, для підбору майбутнього сімейного лікаря за посиланням: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map

1⃣ Щоб розпочати користування електронним ресурсом (дашбордом), перейдіть до першого розділу – карти.
2⃣ У фільтрах ліворуч оберіть область, зазначте тип населеного пункту або введіть в полі пошуку назву населеного пункту, який вас цікавить.
3⃣ У фільтрі «Договір з НСЗУ» оберіть «З договором».
4⃣ Якщо вам відома назва конкретного медичного закладу, оберіть його в таблиці під картою або введіть назву у фільтрі «Надавач послуг». Відразу побачите перелік амбулаторій та їх контакти. Можна також натиснути на потрібну амбулаторію на карті чи в таблиці, розташованій нижче карти.
5⃣ У таблиці, що розміщена праворуч від карти, побачите список усіх лікарів первинки, які приймають у тому закладі, який ви обрали.
6⃣ Там також вказана спеціалізація лікаря ПМД – терапевт, педіатр чи сімейний лікар, та інформація про кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Якщо навпроти прізвища стоїть ✅, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо ⬆, то ще ні.
7⃣ Подати декларацію можна до лікаря, навпроти прізвища якого стоїть стрілочка вгору.

Увага! Якщо ресурс показує, що у вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, то зателефонуйте до цього закладу, щоб уточнити, чи можна подати декларацію.

Якщо лікаря обрати неможливо, пацієнт має право звернутися до місцевої влади, яка є власником закладів охорони здоров’я, або в місцевий департамент охорони здоров’я. Там мають надати роз’яснення, як пацієнту реалізувати його право на вибір лікаря.

Користуватися ресурсом (дашбордом) зручніше з комп’ютера, ніж зі смартфону.

Тим пацієнтам, кому не зручно використовувати електронні ресурси, можуть зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.

НСЗУ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Київ відзначає 1033 рік від Хрещення України-Русі

27 липня у столиці Украіни святкуватимуть величну подію — річницю прийняття християнства. З цієї нагоди у соборах та церквах відбудуться ...