Home » Новини » 3D-модель корони князя Данила Галицького відтворили науковці

3D-модель корони князя Данила Галицького відтворили науковці

У Києві представили 3D-модель відновленого оригінального зображення корони, яка належала князю Волинсько-Галицької держави Данилу Галицькому та його спадкоємцям.

Як зазначив на пресконференції кандидат історичних наук та науковий співробітник Інституту історії України Олександр Алфьоров, нині це найточніша модель корони, яка є.

Корона Данила Галицького є одним із невід’ємних атрибутів на рівні з прапором, гетьманськими та президентським клейнодами.

Науковці припускають, що це були сапфіри, рубіни або гранати, смарагди та великі білі перлини, які на той час були надзвичайно коштовними.

Досі місце перебування корони Данила Галицького невідоме, проте залишились відомості про її розмір та приблизний вигляд.

Корону Данилу Галицькому подарував у 1253 році Папа Римський на честь коронації в Дорогичині.

Після Першої світової війни корона потрапила до Москви.

Коли частина Польщі відійшла до складу СРСР, її сховали. Після низки цих подій інформацію про корону знайти надзвичайно складно.

Данило Романович (1201-1264) – галицько-волинський і великий князь київський, перший король Русі, походив із династії Рюриковичів.
Джерело: Укрінформ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...