Home » Аналітика » 3D-принтери можуть друкувати кістки в тілі людини (відео)

3D-принтери можуть друкувати кістки в тілі людини (відео)

Австралійські вчені розробили методику, яка дозволяє друкувати кісткові замінники в тілі пацієнта під час операцій.

Метод, запропонований ними, має низку переваг.

Досі найбільш перевіреним способом заміни кісток вважався аутологічний трансплантат – для нього потрібно взяти шкіру пацієнта з іншої частини тіла та «прищепити» на місце, де потрібна нова кістка.

Чим відрізняється новий метод

Аутологічний трансплантат демонструє доволі високі показники відторгнення. Австралійські науковці стверджують, що процес вирощування кістки, розроблений ними, є зовсім іншим.

На відміну від попередніх матеріалів, наша техніка пропонує метод друку конструкцій, які імітують структуру та хімічний склад кістки «на місці», – зазначив доктор Іман Рухані в інтерв’ю IEEE Spectrum.

Для того, аби втілити розробку в реальність, група дослідників впродовж 2 років вдосконалювала біосумісний фосфатний кальцій. Він не передбачає ризику відторгнення пацієнтом.

Цей матеріал утворює пластичну пасту при кімнатній температурі. Його доводиться розміщати у желатиновій ванні або схожому середовищі, аби забезпечити умови, схожі до людського тіла.

Слід зазначити, що описаний процес викликає хімічну реакцію. Вона, власне, й допомагає фосфатному кальцію набути структури, подібної до людської кістки.

Переваги нового методу

Доктор Крістофер Кіліан звернув увагу на численні переваги використання нового методу вирощування кісток. Мова йде про:

  • швидке оперативне втручання;
  • зменшення больових відчуттів;
  • потенційний порятунок багатьох життів.

Якщо у пацієнта через хворобу або видалену пухлину пошкоджена кістка, ми можемо просканувати її під час операції. І за допомогою 3D-принтера надрукувати її в тілі з його ж клітин. Ці клітини потім зможуть природним чином сформувати кістку, – зауважив доктор Кіліан.

Команда науковців університету Нового Південного Уельсу вже випробувала технологію за допомогою 3D-принтера Hyrel 3D Engine HR. Тестові спроби пройшли успішно.

Як працює новий метод вирощування кісток демонструє відео від UNSW 👇

Розповідає Ірина Буртик для 24tv з посиланням на The Debrief

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...