Home » Новини » Андріївську церкву у Києві відкриють після тривалої реставрації

Андріївську церкву у Києві відкриють після тривалої реставрації

Після майже п’яти років реставраційних робіт, Андріївська церква у Києві стане доступною для відвідувачів, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Відкриття планується провести онлайн 12 грудня, а 13 грудня у церкві пройде перша служба.

«Повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас, почищено ліпнину й відшліфовано підлогу. Замінено інженерні мережі, проведено нові системи освітлення, опалення, подання повітря, а також вікна. До речі, автентичний колір стін XVIII століття завдяки комп’ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. А перед затвердженням фінального кольору та пофарбуванням було зроблено 36 тестових викрасок», – повідомили у міністерстві.

Реставрацію, кажуть в Мінкультури, провели, зокрема і тому, щоб розкрити первісні рішення і бачення архітектора Франческо Бартоломео Растреллі, 320-у річницю з народження якого відзначають цього року.

Довідка

Андріївська церква у Києві – пам’ятка архітектури XVIII століття у стилі бароко, споруджена за проєктом видатного архітектора Бартоломео Растреллі. Рішенням Верховної Ради України від 2018 року передана у безоплатне користування Вселенському патріархату.

За матеріалами radiosvoboda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Які космічні подорожі чекають на людство (відео-анонс)

У NASA створили відеосимуляцію майбутніх туристичних подорожей людини до космосу. Якими будуть космічні подорожі у ...