Home » Новини » Археологи знайшли рештки жертв вулкану Везувій у місті Помпеї

Археологи знайшли рештки жертв вулкану Везувій у місті Помпеї

Італійські археологи знайшли рештки двох чоловіків, які загинули внаслідок виверження вулкану Везувій майже дві тисячі років тому в давньоримському місті Помпеї. 

The Guardian повідомляє, що рештки збереглися в майже ідеальному стані, на їх думку, вони належать рабу та його господарю.

Parco Archeologico di Pompei, Instagram

Міністерство культури Італії заявило, що знахідку виявили під час чергових розкопок у підземній камері в районі Чивіта Джуліана, який розташований за 700 метрів на північний захід від центру Помпей. Археологи вважають, що один із чоловіків був «високопосадовою особою» у віці від 30 до 40 років, оскільки на його шиї залишились сліди від вовняного плаща, що свідчила про його статус у суспільстві. Іншому померлому, за оцінкою дослідників, було від 18 до 23 років. Він був одягнений у туніку, мав ушкодження хребта, що вказує на те, що він займався тяжкою фізичною працею.

Рештки чоловіків знайшли у тому ж місці, де у 2017 році була виявлена стайня з останками трьох запряжених коней.

Директор Археологічного парку Помпеї Массімо Осанна припустив, що чоловіки, ймовірно, шукали притулку, коли почалося виверження вулкана. На його думку, вони уникли початкової фази виверження, коли місто накрило вулканічним попелом, і загинули від вибуху, який стався наступного дня.

Нині розкопки в Чивіті Джуліані тривають, утім туристів туди не пускають через карантині обмеження.

Помпеї — давньоримське місто, яке загинуло внаслідок виверження вулкана Везувію 24 серпня 79 року нашої ери та лежало під попелом до 16 століття. Воно знаходиться поблизу сучасного Неаполя. Наразі ця територія є музеєм просто неба, що внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За матеріалами Суспільне

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У садибах ветеранів та дітей війни Гурівської ОТГ наводили лад

У Гурівській сільській об’єднаній територіальній громаді всі знають один одного та живуть за принципом взаємодопомоги тому, хто потребує підтримки у складних життєвих обставинах. ...