Home » Аналітика » Чому жінки легше переносять коронавірус

Чому жінки легше переносять коронавірус

Імунобіолог з Єльського університету Акіко Івасаки ретельно вивчає вплив різних імунних реакцій чоловіків і жінок на вірус, що викликає COVID-19, і те, як вік впливає на ці реакції.

Результати досліджень допомагають виявити основну біологію цього загадкового нового патогена.

«Вік і стать – це місце, де перетинаються імунологічні зміни», – сказав Івасаки, професор іммунобіологіі і молекулярної, клітинної біології та біології розвитку Єльського університету Івасаки, дослідник Медичного інституту Говарда Хьюза.

Дослідники вже з’ясували, що патерн експресії гена, який контролює вроджену імунну відповідь на вірусні інфекції, перша лінія захисту від патогенів, починає різко знижуватися у чоловіків у віці від 62 до 64 років.

Чому ж насправді чоловіки в 1.7 разів частіше вмирають від вірусу, ніж жінки?

Науковці зазначають, що одне з перших пояснень виходить з фундаментальної біології: у жінок дві Х-хромосоми, у чоловіків одна. Х-хромосоми важливі, тому що вони багаті генами, які регулюють імунну відповідь. Хоча одна з цих Х-хромосом у жінок заглушена, в деяких випадках ключові гени з обох Х-хромосом можуть активувати вроджену імунну систему, тобто систему ранньої сигналізації, яка виявляє патогени.

Дослідження показали, що статеві гормони також грають ключову роль в схильності до несприятливих наслідків. На мишачій моделі інфекції SARS-CoV спостерігалася більш висока смертність мишей-самців, що пояснювалося захисної роллю жіночого статевого гормону естрогену. Присутність естрогену може допомогти придушити ACE 2, рецептор на поверхні багатьох клітин, який використовується SARS-CoV-2 для проникнення в клітини. І навпаки, чоловічий гормон андроген, мабуть, збільшує здатність вірусу інфікувати клітини.

За словами Івасаки, розкриття деталей різних реакцій імунної системи чоловіків і жінок буде сприяти розробці вакцин і більш ефективних клінічних методів лікування.

Джерело: healthinfo.ua

Фото ілюстративне з сайту freepik.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...