Home » Новини » Ціна на газ зростає, і це триватиме до кінця зими

Ціна на газ зростає, і це триватиме до кінця зими

Глава Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус під час експертної онлайн-дискусії ENERGY INSIDE зазначив, що в Україні відбувається лібералізація ринку газу, що надає можливості для газових компаній, але не завжди є позитивним для споживача.

Ми бачимо, що ціна на газ зростає, вже сьогодні вона понад 180 доларів. І очевидно, що такий тренд триватиме до зими або до закінчення зими. Я думаю, що ера дешевих енергоресурсів, яка почалася навесні цього року, проходить. Говорячи дипломатично, ціни будуть на такому середньому рівні і досить стабільними, – сказав посадовець.

Раніше в уряді пообіцяли, що ціни на газ в нинішньому опалювальному сезоні будуть нижчими, ніж у минулому.

В Україні стрімко зросли ціни на газ для населення у серпні-вересні 2020 року. Зокрема, ГК «Нафтогаз України» підняла ціну в серпні на 9% до 3,24 грн/куб. м. У вересні ціна газу зросла ще на 45% до 4,70 грн/куб. м. Крім того, «Нафтогаз» підвищив річну ціну на газ для населення з 4,73 грн/куб. м до 5,24 грн/куб. м.

Втім, «Нафтогаз» відмовився від підвищення цін на газ для населення в місяць виборів. Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів в жовтні 2020 року на рівні 4,70 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки).

На природний газ для побутових клієнтів у листопаді 2020 року встановлено ціни на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). У порівнянні з жовтнем ціна газу зросла на 34,7%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

«Грандіозний» тур Сонячною системою від телескопу Hubble

Телескоп Hubble завершив свою чергову подорож по Сонячній системі серією знімків, які доповнюють дані минулих ...