Home » Новини » Де в Україні найчистіше повітря

Де в Україні найчистіше повітря

У містах Горішні Плавні, Ізмаїл та Світловодськ якість порівняно найкраща — там в атмосфері найменше шкідливих домішок. А от у Маріуполі, Кам’янському та Одесі — найгірше серед українських міст повітря.

Про це зазначено в дослідженні Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, пише Громадське.

Установа на основі даних гідрометеорологічної служби вирахувала індекс забрудненості атмосфери для 39 міст України. Індекс вираховується за шістьма пріоритетними забруднювальними домішками — формальдегідом, діоксидом азоту, фенолом, фтористим воднем, оксидом вуглецю та завислими речовинами.

Найбільше концентрацій таких домішок виявили в Маріуполі, Кам’янському, Одесі, Дніпрі, Кривому Розі та Києві. У цих містах концентрація формальдегіду перевищувала норму у 2,3 раза, а діоксиду азоту — в 1,5 раза. А найбільш «чистими» містами стали Горішні Плавні, Ізмаїл та Світловодськ.

Дослідники зазначають, що індекс забрудненості повітря в українських містах за перше півріччя 2020 року знизився з «високого рівня» до «підвищеного рівня». У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забруднення повітря знизилося в 16 містах — зокрема в Дніпрі, Миколаєві та Луцьку. А в Кременчуці та Черкасах рівень забруднення, навпаки, зріс.

Джерело: dilo.net.ua

Фото ілюстративне

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Які космічні подорожі чекають на людство (відео-анонс)

У NASA створили відеосимуляцію майбутніх туристичних подорожей людини до космосу. Якими будуть космічні подорожі у ...