Home » Новини » Для кого стане обов’язковою накопичувальна пенсія

Для кого стане обов’язковою накопичувальна пенсія

Украінська влада пропонує використовувати спеціальні фонди тим майбутнім пенсіонерам, які не змогли вибрати для обов’язкових пенсійних накопичень недержавний пенсійний фонд (НПФ).

Кожен учасник системи зможе самостійно вибрати фонд, переводити накопичені кошти з одного фонду в інший, контролювати стан рахунку і т.д. Це дуже важливе питання, тому що при виборі ненадійного НПФ (недержавного пенсійного фонду) можна залишитися без пенсії.

Однак, дефіцит Пенсійного фонду може перешкодити здійсненню накопичувальної пенсійної реформи і тільки посилить фінансову ситуацію в країні. Держава зараз виділяє мільярди гривень до Пенсійного фонду, тому що внесків ЄСВ від громадян не вистачає. У найближчі роки кількість пенсіонерів буде збільшуватися, а з новою системою кількість платників саме в Пенсійний фонд – зменшиться. І тоді грошей на пенсії із солідарної системи буде не вистачати.

Громадяни старше 50 років отримають право відмовитися від участі в обов’язковій накопичувальній пенсійній системі. 

Фахівці підрахували, що якщо щомісяця відкладати з зарплати 7%, то розмір пенсії становитиме 10,2% від останньої зарплати. Якщо відкладати 10% – виплата досягне 14,6%. Якби середня зарплата в Україні була 20 тис. Грн, і соціальний внесок на пенсію становив 29%, то основна пенсія становила б близько 7 тис. Грн, і ще 2 тис. Гривень накопичувалося на другу пенсію.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії. У цьому контексті громадян закликають звернути увагу на приватні накопичувальні пенсійні фонди. В Україні таких налічується 57, а загальна кількість учасників близько 840 тис чол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Київ відзначає 1033 рік від Хрещення України-Русі

27 липня у столиці Украіни святкуватимуть величну подію — річницю прийняття християнства. З цієї нагоди у соборах та церквах відбудуться ...