Home » Аналітика » «Грандіозний» тур Сонячною системою від телескопу Hubble

«Грандіозний» тур Сонячною системою від телескопу Hubble

Телескоп Hubble завершив свою чергову подорож по Сонячній системі серією знімків, які доповнюють дані минулих спостережень засобами міжпланетних космічних апаратів.

Фото: nasa

Отримані зображення показують як екстремальні, так і незначні зміни, які швидко відбуваються у тих далеких світах.

Відео: nasa

Юпітер

Знімки Юпітера зроблені 4 вересня. Вони демонструють мінливий ландшафт турбулентної атмосфери. Вчені виявили кілька нових штормів та розповіли, що темпи зміни кольору поблизу екватора планети продовжують їх дивувати. NASA пише, що екваторіальна зона Юпітера залишалася темно-жовтогарячого кольору набагато довше порівняно з попередніми епізодами затемнення, адже очікували її швидшого освітлення.

Сатурн

Знімки Сатурна від 12 вересня показують швидкі та екстремальні зміни кольору смуг у північній півкулі планети, де настала осінь. У південній півкулі настала весна, це можна помітити по блакитному відтінку полюса.

NASA розповіло, що в 2020 році було важко розгледіти шестикутний ураган на північному полюсі, але в 2021 його знову стало чітко видно.

Уран

Зображення від 25 жовтня демонструють, що у північній півкулі Урану настала весна. Вчені припускають, що збільшення ультрафіолетового випромінювання, що поглинається від Сонця, спричиняє освітлення полярної ділянки. Це може бути пов’язано у тому числі із зміною непрозорості атмосферного метану або зміною аерозольних частинок.

Нептун

Знімки, зроблені телескопом 7 вересня, показують, що темну пляму в північній півкулі, яка нещодавно змінила напрямок руху, все ще добре видно. На фотографії також можна побачити темне подовжене коло, що охоплює Південний полюс.

NASA повідомила, що продовжила наукову програму телескопа Hubble до 2026 року.

Джерело: NASA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Які космічні подорожі чекають на людство (відео-анонс)

У NASA створили відеосимуляцію майбутніх туристичних подорожей людини до космосу. Якими будуть космічні подорожі у ...