Home » Новини » Кавбуз – новий український овоч з незвичайним смаком

Кавбуз – новий український овоч з незвичайним смаком

Кавбуз – новий незвичайний овоч, виведений в Інституті молекулярної біології і генетики Національної академії України Анатолієм Івановичем Потопальським. Його назва суто українська і походить від двох назв: кавун + гарбуз.

Про це повідомляє SEEDS.

У Держреєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні у 2016 році, цю рослину внесено як сорт гарбуза кормового “Кавбуз Здоров’яга”.

Кавбуз може бути помаранчевим, зеленим з смугами, іноді і зовсім без смуг з незвичайним поєднанням запаху гарбуза і трохи кавуна. Плоди його виростають швидко, іноді масою до 16 кг.

Зазначається, що кавбуз невибагливий до ґрунтово-кліматичних умов. В Україні його можна вирощувати практично скрізь. Насіння в продажу достатньо і за цілком доступною ціною. Насіння протягом 20 поколінь зберігає проміжну округлу форму з жовто-коричневим кольором верхнього шару, що нагадує насіння кавуна.

Екзотичний овоч від гарбуза успадкував помаранчевий або білий колір м’якоті і відносно невисоку цукристість (менше ніж у кавуна), та й за зовнішнім виглядом плід кавбуза більше нагадує гарбуз. А від кавуна йому дісталася м’яка, менш щільна, ніж у гарбуза, м’якоть, і темне насіння. За смаком він нагадує одразу обох батьків.

Саме високі смакові якості м’якоті в сирому і готовому вигляді, зокрема свіжовичавленого соку, є основною перевагою кавбуза.

Також, важливою особливістю цієї культури є лежкість, тобто плоди в результаті тривалого зберігання не тільки не втрачають своїх корисних якостей, але навіть стають солодшими. Проблеми нестачі вітамінів взимку з цією культурою не буде.

Особлива цінність кавбуза в його лікувальних властивостях, які він не втрачає навіть після термічної обробки. Кавбуз – чемпіон серед овочів за вмістом заліза.

Готують із кавбуза ті ж страви, що з кабачків або гарбуза.

Продуктивність домашніх тварин і птиці при годуванні кавбузом також значно підвищується.

Агроновини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...