Home » Аналітика » Кінографія. Географія українських кінотеатрів радянського періоду

Кінографія. Географія українських кінотеатрів радянського періоду

Команда проєкту «Кінографія. Географія українських кінотеатрів радянського періоду» завершує перший етап дослідження сучасного стану українських радянських кінотеатрів та процесів кінофікації 1940–80-х років.

11 листопада о 19:00 запрошуємо на презентацію результатів дослідження, сайту проєкту та інтерактивної онлайн-мапи радянських кінотеатрів з 14-ти українських міст.

Посилання на фб подію.

З 1991 року мережа кінотеатрів і демонстраторів фільмів України зменшилася щонайменше у 24 рази*. Більшість кінотеатрів приватизували, а на їхньому місці з’явилися торгові центри, ресторани, житлові комплекси, релігійні установи. Частина знищених або перебудованих кінотеатрів були зразками радянської модерністської архітектури. У деяких знаходилися об’єкти монументального мистецтва: мозаїчні панно, вітражі, барельєфи. Про причини цих трансформацій та потенціал спадку кінофікації розповість команда проєкту в рамках презентації.

Учасниці події:- Поліна Байцим – історикиня та кураторка, дослідниця проєкту;- Валерія Карпань – кураторка, художниця, співзасновниця ГО «Культурні географії», дослідниця проєкту;- Ксенія Рибак – учасниця ініціативи Occupy Kyiv Cinemas, дослідниця проєкту;- Олена Сирбу – аналітикиня Cedos, учасниця ініціативи Occupy Kyiv Cinemas, дослідниця проєкту;- Марина Хрипун – кураторка, художниця, координаторка програм ГО «Культурні географії».

Долучитися до події можна на сторінці події у Facebook. 

Сайт проєкту з інтерактивною онлайн-мапою буде доступним з 9-го листопада. Стежте за оновленнями.

«Кінографія» – це публічний онлайн-архів, до якого ми запрошуємо долучатися всіх, хто цікавиться історією та сучасністю радянських кінотеатрів в Україні.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

* за даними Держстату кількість демонстраторів фільмів зменшилася з 27211 у 1990 році році до 1118 у 2015 (http://ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/2018/zb/11/zb_seu2017_u.pdf, с. 157)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Які космічні подорожі чекають на людство (відео-анонс)

У NASA створили відеосимуляцію майбутніх туристичних подорожей людини до космосу. Якими будуть космічні подорожі у ...