Home » Новини » Комюніке щодо Міжнародного договору про пандемію

Комюніке щодо Міжнародного договору про пандемію

COVID-19 показує, чому необхідні спільні дії для створення більш надійної міжнародної архітектури охорони здоров’я.

Пандемія COVID-19 є найбільшим викликом, з яким світова спільнота стикалась з 1940-х років. У той час, після двох руйнівних світових війн, політичні лідери об’єдналися задля створення багатосторонньої системи. Цілі були зрозумілими: об’єднати країни, розвіяти спокуси ізоляціонізму і націоналізму та вирішити проблеми, які можуть бути врегульовані лише спільними зусиллями в дусі солідарності і співробітництва, а саме миру, процвітання, охорони здоров’я і безпеки.

Сьогодні ми сподіваємося, що спільною боротьбою з пандемією COVID-19 ми зможемо побудувати більш міцну міжнародну архітектуру  охорони здоров’я, яка захистить майбутні покоління. Будуть інші пандемії та інші серйозні надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я. Жоден уряд або багатостороннє агентство не може впоратися з цією загрозою поодинці. Питання не в тому, чи це буде, а в тому, коли. Разом ми повинні бути більш підготовленими, щоб прогнозувати, запобігати, виявляти, оцінювати та ефективно реагувати на пандемії із забезпеченням високого рівня координації. Пандемія COVID-19 стала різким і болючим нагадуванням про те, що ніхто не є у безпеці, поки всі не будуть у безпеці.

Тому ми прагнемо забезпечити загальний та рівноправний доступ до безпечних, ефективних і недорогих вакцин, ліків і засобів діагностики для боротьби з цією та майбутніми пандеміями. Імунізація є глобальним суспільним благом, і нам потрібно буде якомога швидше здійснювати розробку, виробництво та впровадження вакцин.

Саме з цією метою була заснована міжнародна програма «Access to COVID-19 Tools Accelerator» (ACT-A) для сприяння рівному доступу до тестів, лікування і вакцин та підтримки систем охорони здоров’я у всьому світі. «ACT-A» вже досягла результатів у багатьох аспектахв, але рівного доступу досягнути поки не вдалось. Ми можемо зробити більше для забезпечення глобального доступу.

Тому ми вважаємо, що країни повинні працювати разом над новим міжнародним договором про готовність до пандемії і реагування на неї. Таке відновлене колективне зобов’язання стане важливою віхою в підвищенні готовності до пандемії на найвищому політичному рівні. Договір буде заснований на Статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я та із залученням ключових організацій у цій сфері  підтримватиме принцип здоров’я для всіх.  Існуючі інструменти всесвітньої охорони здоров’я, особливо Міжнародні медико-санітарні правила, стануть основою такого договору, забезпечуючи міцне і перевірене підгрунття , яке ми зможемо розбудувати і вдосконалювати.

Основна мета цього договору буде полягати в заохоченні загальнодержавного підходу і участі всього суспільства, зміцненні національних, регіональних та глобальних спроможностей та стійкості до майбутніх пандемій. Це включає в себе значне розширення міжнародного співробітництва для поліпшення, наприклад, систем сповіщення, обміну даними, досліджень та місцевого, регіонального й глобального виробництва та розповсюдження медичних засобів протидії та заходів забезпечення громадського здоров’я, таких як вакцини, ліки, засоби діагностики та засоби індивідуального захисту. Це також має включати визнання підходу «Єдине здоров’я», який пов’язує здоров’я людей і тварин з нашою планетою. Також такий договір повинен призвести до більшої взаємної підзвітності та спільної відповідальності, прозорості та співпраці в рамках міжнародної системи з її правилами і нормами.

Для досягнення цієї мети ми будемо працювати з главами держав і урядів у всьому світі і з усіма зацікавленими сторонами, включаючи громадянське суспільство та приватний сектор. Ми впевнені, що нашим обов’язком як керівників держав та міжнародних організацій є забезпечення засвоєння світом уроків пандемії COVID-19.

У той час, коли COVID-19 використав наші слабкі місця і розбіжності у поглядах, ми повинні скористатися цією можливістю і об’єднатися як глобальне співтовариство для мирного співробітництва, що виходить за рамки цієї кризи. Формування нашого потенціалу і необхідних систем потребуватиме часу та вимагатиме стійких політичних, фінансових і соціальних зобов’язань протягом багатьох років.

Наша солідарність у забезпеченні кращої підготовки світу стане нашим спадком, який захищатиме наших дітей та онуків та мінімізує вплив майбутніх пандемій на нашу економіку і наші суспільства.

Готовність до пандемії потребує глобального лідерства у створенні глобальної системи охорони здоров’я, придатної для цього тисячоліття. Щоб зробити це зобов’язання реальністю, ми повинні керуватися принципами солідарності, справедливості, прозорості, інклюзивності та рівноправності.

Підписано: Антоніо Луїс Сантуш да Коста, прем’єр-міністр Португалії; Клаус Іоанніс, президент Румунії; [Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великобританії]; Поль Кагаме, президент Руанди; Ухуру Кеніятта, президент Кенії; Шарль Мішель, президент Європейської Ради; Мун Чже Ін, президент Республіки Корея; Себастьян Піньєра, президент Чилі; Карлос Альварадо Кесада, президент Коста-Ріки; Еді Рама, прем’єр-міністр Албанії; Кіріл Рамафоса, президент Південної Африки; Каїс Саїд, президент Тунісу; Педро Санчес, прем’єр-міністр Іспанії; Олександр Вучіч, президент Сербії; Джоко Відодо, президент Індонезії; Володимир Зеленський, президент України; д-р Тедрос Адханом Гебреїсус, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Джерело: https://president.gov.ua/news/komyunike-shodo-mizhnarodnogo-dogovoru-pro-pandemiyu-67405

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...