Home » Новини » Мешканці Кіровоградщини вживатимуть органічний мед

Мешканці Кіровоградщини вживатимуть органічний мед

У Кіровоградській області створять кластер органічного бджільництва і «Центр органічного бджільництва і апітерапії».

Про це повідомила директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Чорна під час регіонального форуму «Органічна Україна. Кропивницький».

«Серед основних перспектив розвитку органічного виробництва в області визначено саме виробництво органічного меду. В обласній програмі розвитку агропромислового комплексу на 2018-2023 рр. закладено створення кластера органічного бджільництва і «Центру органічного бджільництва і апітерапії». Ми розглядали ці проекти як екологічний напрям впливу на сталий розвиток сільського господарства, збереження екосистеми, масштабування кращих екологічних практик організації приватного бджільництва», – зазначає Марія Чорна.

За її словами, від цього матимуть певну вигоду і аграрії області, оскільки з залученням бджіл збільшується врожайність сільськогосподарських культур.

Марія Чорна зазначила, що зараз йде робота над розробкою товарного знака для товарів і послуг кластера і напрацьовується стратегія просування продукції кластера органічного бджільництва.

Як розповів засновник і директор підприємства «Пчеліч» Олександр Оньша, серед завдань проекту – виробництво високомаржинальної органічної продукції, модернізація і розширення діючих потужностей виробництва продукції органічного бджільництва з високою доданою вартістю; популяризація і формування у населення навичок здорового харчування і підтримки здоров’я; проведення польових випробувань і серійного виробництва «Системи прогнозування і моніторингу медозбору на пасіках і охорони точков технічними IТ-засобами» як вихідного елемента впровадження технології Індустрії 4.0.

Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Кропивницкие софтболистки команды «ОСДЮШОР-ОВШСМ» – чемпионки Украины 2021 года

Великолепно провели нынешний сезон софтболистки Кропивницкого и сделали замечательный подарок ко Дню города. За пять ...