Home » #Тур-світ » Місця на планеті Земля, захищені від глобальних катастроф

Місця на планеті Земля, захищені від глобальних катастроф

На випадок глобальної катастрофи, внаслідок падіння астероїда, масштабної пандемії чи ядерної війни, науковці створили захищені бази зі стратегічними запасами насіння з усіх куточків планети.

На випадок «судного дня» збудовані Всесвітнє сховище насіння на Шпіцбергені в Норвегії та Американська колекція типових культур (ATCC) у США.

Крім уже наявних спеціальних сховищ на Землі, науковці готують сховища генетичного матеріалу на Місяці.

Норвезьке сховище являє собою величезний тунель на глибині 120 метрів, де розміщено зразки насіння основних сільськогосподарських культур. Вхід у сховище обладнано вибухобезпечними дверима і шлюзовими камерами.

Всередині приміщення панує низька температура -18 градусів за Цельсієм, а обмежений доступ кисню забезпечує збереження насіння тривалий час.

ATCC – це некомерційна організація, яка збирає, зберігає і поширює стандартні мікроорганізми, клітинні лінії та інші матеріали для досліджень і розробок. Головне сховище розташоване в американському місті Манассас, штат Вірджинія.

Колекція мікроорганізмів ATCC налічує близько 18 тисяч штамів бактерій, а також 3 тисячі різних типів вірусів тварин і тисячу вірусів рослин. Окрім того, ATCC зберігає колекції найпростіших організмів, дріжджів і грибів.

Також організація надає спеціалізовані послуги як центр біологічних ресурсів.

Окремі особи і компанії можуть використовувати сховище для збереження власних зразків клітин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Кропивницкие софтболистки команды «ОСДЮШОР-ОВШСМ» – чемпионки Украины 2021 года

Великолепно провели нынешний сезон софтболистки Кропивницкого и сделали замечательный подарок ко Дню города. За пять ...