Home » Новини » На Прикарпатті розгорнули найдовший вишитий рушник

На Прикарпатті розгорнули найдовший вишитий рушник

У Калуші, що на Прикарпатті, у День вишиванки встановили рекорд України — «Найдовший рушник», 11 м 79 см та завширшки 1 м 2 см.

Рушник створювали працівники Фахового коледжу культури і мистецтв Калуша. Майстриня та відповідальна за процес роботи Юлія Олінкевич розповіла, що ідея створити такий рушник є колективною.

Пропонуємо роботу менджера по туризму онлайн т. 0664223301

Ми довго радилися, думали створити щось цікаве, креативне, щоб місто прославилося. Порадившись, ми вирішили виготовити такий великий рушник у техніці фелтингу, що в перекладі означає «валяння», — сказала майстриня.

Вона додає, що виріб виконаний у непритаманній техніці для українського рушника. Його оздобили 22-ма орнаментами різних українських етнографічних груп. По центру зобразили емблему коледжу, а по боках – герби Калуша та України.

Переважно у нас вишивають, тчуть, а ми вирішили застосувати досить старовинну техніку, яка зараз набирає популярності серед декоративно-прикладного мистецтва. Орнаменти ми брали несучасні, а за основу взяли орнаменти зі спільноти українців в Америці, де вони зібрали найстаровинніші візерунки України. Але ми їх трохи стилізували, змушені були адаптувати їх до цієї техніки, — пояснює Юлія Олінкевич.

Над найдовшим рушником України команда працювала пів року. Юлія Олінкевич додає, що у цю роботу вклали душу та позитивні емоції.

Новина: Суспільне Карпати

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як відновити пошкоджені, втрачені чи викрадені номерні автознаки

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків транспортного засобу до будь-якого територіального сервісного центру ...