Home » Новини » Найбільш деталізоване фото Місяця

Найбільш деталізоване фото Місяця

Американські вчені за допомогою нової системи телескопа змогли отримати знімок Місяця з найвищою роздільною здатністю серед усіх знімків, коли-небудь зроблених із Землі.

Фото: The National Science Foundation’s Green Bank Telescope

На знімку зображено кратер Тихо. Хоча фото зроблено з відстані у сотні тисяч кілометрів з Землі, складається враження, що камера літає прямо над поверхнею супутника.

Тихо вважається одним з найбільш цікавих лунних кратерів, адже оточений самою помітною на Місяці системою світлих променів, які розходяться на тисячі кілометрів.

Розширення отриманого зображення становить п’ять метрів на п’ять метрів і містить приблизно 1,4 мільярда пікселів.

Кадри опублікували в обсерваторії Green Bank Національного наукового фонду, її телескоп розташований у Західній Вірджинії та є найбільшим у світі, повністю керуючим радіотелескопом. У цьому році він був оснащений новим радіолокаційним передатчиком, з його допомогою можна робити знімки з високим дозволом із Землі.

Астрономи сподіваються, що нова технологія дозволить досліджувати частини Сонячної системи, які не доступні для перегляду без можливості покидати власну планету.

У січні дослідники випробували систему, зробивши радіолокаційне зображення місця приземлення «Аполлона -15», доводячи, що вони, по суті, можуть знімати зображення високої чіткості з Землі.


Джерело: sciencealert

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...