Home » Новини » Небезпечна локація в історії Землі

Небезпечна локація в історії Землі

Міжнародна команда вчених опублікувала найбільший огляд викопних хребетних з області крейдяних скельних утворень на південному сході Марокко, відомої як група Кім-Кім (Kem Kem).

Близько 100 мільйонів років тому цей район був домом для великої річкової системи, заповненої безліччю різних видів водних і наземних тварин. Скам’янілості з групи Кім-Кім містять трьох найбільших з відомих хижих динозаврів, у тому числі кархародонтозавра (Carcharodontosaurus). Цей гігант за різними оцінками міг сягати від 8 до 13 метрів в довжину і важив від 6,2 до 15,1 тонни. Його величезні щелепи нагадували ножиці, а зуби досягали 20 сантиметрів в довжину.

Південно-східне Марокко, де були виявлені десятки скам’янілостей різних хижаків крейдяного періоду

Кархародонтозавр ділив життєвий простір з іншими найбільшими хижими динозаврами всіх часів — дельтадромеусом (Deltadromeus) довжиною до 13 метрів і спинозавром (Spinosaurus) довжиною до 16 метрів і масою понад 7 тонн. За оцінками вчених, їх одночасне існування тривало близько 20 мільйонів років.

Крім того, в групі Кім-Кім в достатку присутні хижі літаючі і наземні рептилії. За словами співавтора Девіда Мартілла з Університету Портсмута, багато з хижаків покладалися на рясні запаси риби.

У групі Кім-Кім переважали водні та субводні безхребетні і хребетні (близько 85 відсотків всієї відомої фауни), майже всі з яких були хижаками. Більшість хребетних, за винятком птерозаврів і динозаврів, що жили виключно або переважно у водному середовищі. При цьому, ссавці і птахи Кім-Кім були надзвичайно рідкісні. За оцінками авторів дослідження, на Землі не існує порівнянної сучасної наземної екосистеми з аналогічним ухилом у бік великих хижаків.

Щоб зібрати величезні масиви даних і зображення скам’янілостей, які спочатку були включені в його докторську дисертацію, Нізар Ібрахім відвідав колекції Кім-Кім на декількох континентах. Автори дослідження відзначають, що це найбільш всеосяжне дослідження даних по викопних хребетних з Сахари з 1936 року, коли відомий німецький палеонтолог Ернст Фрайхерр Штромер фон Райхенбах опублікував свою останню велику роботу.

Джерело

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...