Home » Новини » Нові дорожні знаки на українських дорогах – сучасні стандарти безпеки

Нові дорожні знаки на українських дорогах – сучасні стандарти безпеки

Восени цього року набувають чинності нові стандарти безпеки у частині «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні».

Основні зміни та уточнення, що внесені в ДСТУ 4100:2021. Що зміниться?


▪ зображення дорожніх знаків приведено у відповідність до Конвенції про дорожні знаки і сигнали та доповнено новими дорожніми знаками;
▪ внесено зміни до зображень знаків відповідно до змін нормативно-правових актів;
▪ будуть запроваджені нові дорожні знаки «Автозаправні/Електрозарядні станції», таблички «Місце для зарядки електромобілів», «Платна дорога» та «Кінець платної дороги».

🔹 Стандарт доповнено знаками щодо прикордонної смуги відповідно до постанови КМУ від 9 листопада 2016 р. № 790, а також доповнено графічними матеріалами для уникнення неоднозначного трактування принципу встановлення та застосування кількох дорожніх знаків на одній опорі.

✔ Крім цього додано новий розділ де вказано, як розміщувати знаки на щитах та фонових щитах та введено окремий дорожній знак для позначення діагональних пішохідних переходів на перехрестях.

Зміни торкнуться і велоінфраструктури, ДСТУ доповнено новими знаками і табличками до дорожніх знаків, які регулюють рух велосипедистів.

✅ Крім цього змінено знаки індивідуального проєктування

✔ В цій частині змінено шрифт, форма стрілок та введено символи для позначення центру населеного пункту, річки.

👆 Зміни набувають чинності відповідно до наказу ДП УкрНДНЦ від 26.05.2021 № 191 з 01 листопада 2021 Національний нормативний документ ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», який розроблений на заміну ДСТУ 4100:2014.

Укравтодор

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...