Home » Новини » Нові правила дистанційного навчання в школах

Нові правила дистанційного навчання в школах

З 16 жовтня набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти в Україні.

Положення визначає, що дистанційна форма отримання освіти залишається виключно добровільною і вимагає подання відповідної заяви від батьків.

Тепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, – пояснили в Міносвіти.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денна, вечірня, педагогічний патронаж тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмету.

Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвивальних послуг особам з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги.

Технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

У документі також врегульована можливість організації змішаного навчання – навчальний заклад може визначити такий режим роботи, при якому учні по черзі відвідують навчальний заклад для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

Положення передбачає, що обов’язково повинні враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

  • організація освітнього процесу повинна забезпечувати регулярну і змістовну взаємодію вчителів з учнями;
  • при дистанційному навчанні повинні створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами, з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;
  • навчальний заклад забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також при необхідності надання їм підтримки в освітньому процесі;
  • для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, установа забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв’язку тощо;
  • організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей і постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.
  • з метою забезпечення прав педпрацівників в Положенні зазначено, що організація дистанційного навчання повинна здійснюватися в рамках їх робочого часу. В рамках своєї автономії навчальний заклад самостійно визначатиме механізм моніторингу та контролю якості дистанційного навчання в навчальному закладі. Те, як керівник установи буде здійснювати контроль за виконанням освітніх програм учнями і педпрацівниками, буде схвалювати педрада.

З посиланням на сайт МОН

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...