Home » Новини » Першому Музею АТО у Дніпрі виповнюється 4 роки

Першому Музею АТО у Дніпрі виповнюється 4 роки

Музей АТО в Дніпрі заслуговує на особливу увагу, адже має в активі унікальний кінозал та експонати, привезені з передової. Та головне – це враження, які отримують відвідувачі музею.

Про чотири роки роботи розповіли співробітниці Першого Музею АТО телеканалу “Відкритий”.

Ідея створення Музею АТО належить військовим, які були безпосередніми учасниками російсько-української війни. Її підтримали волонтери та обласна влада.

Вже на початку 2016 року був готовий проєкт, а в квітні почалися будівельні роботи на відкритому майданчику біля історичного музею ім. Д. І Яворницького.

25 травня 2016 року відбулося офіційне відкриття Першого Музею АТО  в Дніпрі. Військові та усі творці музею прагнули показати, як насправді усе відбувається на сході країни. Важливою метою було донести людям ту правду, яку учасники подій бачили на власні очі, – розповідає Тетяна Войцеховська.

За 4 роки своєї роботи Музей АТО прийняв 400 тисяч відвідувачів. Це школярі Дніпра та області, студенти, містяне, гості Дніпра, закордонні делегації.

Кожен, хто відвідував наш музей, не залишався байдужим. Були випадки, коли люди змінювали своє ставлення до війни. Говорили, що мали інші уявлення та переконання до того, як потрапили до нас. Це місце, де кожен може знайти відповіді на свої запитння. Військові впізнають на фото себе та своїх побратимів. Рідні загиблих героїв приносять речі воїнів, бо розуміють, що ми ретельно усе зберігаємо та шануємо пам’ять про їх рідних, – говорить Ганна Терянік.

Усі експонати музею – це привезені артефакти із зони бойових дій. Гільзи, дорожні вказівники, машини, військова техніка – усе везли волонтери  та військові. І досі наш музей поповнюється новими експонатами. Адже війна триває. І кожен причетний до неї, хоче ділитися частинкою свого життя, частиною історії, яку ми творимо разом, – сказала Наталія Гулай. 

Під час карантину Перший Музей АТО не працював. І досі відкрита лише вулична експозиція, але, по закінченню карантинних обмежень, працівники музею чекають на своїх відвідувачів – приготували для дніпрян та гостей міста багато цікавих заходів, виставок і презентацій.

Джерело

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У Кропивницькому відбудеться ІТ-тусовка

18 вересня, об 11:00, у креативному просторі KOWO (пров. Василівський 10, 5 поверх) відбудеться івент від ...