Home » Новини » Щеплення від грипу і Covid-19

Щеплення від грипу і Covid-19

Фахівці радять щороку робити щеплення проти грипу усім здоровим громадянам. Однак, у 2020 році до сезонних захворювань додався коронавірус, через що потрібно серйозніше поставитися до цього питання.

Чи можна робити щеплення від грипу людям, які перехворіли на коронавірус, та коли це краще робити, розповів президент Українського медичного клубу, Заслужений працівник охорони здоров’я України, практикуючий лікар Іван Сорока.

– Після захворювання на коронавірус має пройти якнайменше місяць, щоб організм відновився. Якщо людина хворіла у легкій формі, цього періоду достатньо.

В інших ситуаціях треба звернутися за консультацією до лікаря, аби не було системних захворювань або ускладнень. Часто після коронавірусу виникають проблеми з боку серцево-судинної, дихальної, нервової, видільної систем, – говорить Іван Сорока.

Однак не варто нехтувати візитом до лікаря перед щепленням і людям, які не хворіли на Covid-19. Адже у них захворювання могло пройти безсимптомно.

– Консультація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром необхідна. Під час огляду можна визначити, чи хворіє та чи хворіла людина, чи має вона хронічні захворювання та чи є протипоказання для вакцинації, – продовжує Іван Сорока.

Під час обстеження лікар може порадити здати тест ІФА, який продемонструє антитіла до коронавірусу, а також загальний аналіз крові, що покаже наявність чи відсутність запального процесу в організмі.

До речі, під час пандемії коронавірусу варто уважніше ставитися до вакцинації не лише від грипу, а й від інших захворювань.

Загалом зробити щеплення від грипу може будь-хто, якщо у нього нормальна температура, немає симптомів ГРВІ, супутніх серцево-судинних, автоімунних захворювань та протипоказань.

Факти ICTV

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...