Home » Довідник » Посівний календар на червень 2022

Посівний календар на червень 2022

Червень – дуже плідний місяць для городників і садівників. У перший літній місяць на ділянках висаджують полуницю, помідори, перець, баклажани, салат, зелень. На зростання і врожайність рослин сильно впливає Місяць. Саме тому доцільно орієнтуватися на Місячний посівний календар, який підкаже оптимальні дати для різних посівних робіт.

Місячний посівний календар

1-3 червня – посів м’яти, щавлю, зелені, тютюну. Висадка розсади перців, капусти, баклажанів. Посадка троянд і багаторічних квітів, ягідних чагарників, малини, ожини, винограду, полуниці. Не рекомендується застосування отрутохімікатів.

4-5 червня – неродючі і неврожайні дні. Можна орати і рихлити землю, боротися з бур’янами і шкідниками.

6-8 червня – посів фенхеля, гіркого перцю, огірків. Хороші дні для поливу, пасинкування, пікіровки, догляду за кущами і чагарниками. Не рекомендується замочувати насіння.

9-10 червня – посів огірків, цвітної капусти, всіх видів цибулі і салату, пізньої картоплі. Мінеральна підгодівля, полив, пасинкування, прищипка і формування, розпушування. Посадка малини, винограду, плодових дерев.

11-12 червня – дуже родючі дні. Можна садити і пересаджувати будь-які культури. Рекомендуються рясні поливи, мінеральна і органічна підгодівля, боротьба із захворюваннями і шкідниками. Не варто обрізати гілки.

13-15 червня – повний місяць. Не рекомендується працювати з рослинами.

14-16червень – посадка картоплі, редиски, буряка, часнику. Боротьба з бур’янами, хворобами і шкідниками, мінеральні та органічні підгодівлі. Не рекомендується працювати з корінням рослин. 

17-18 червня – несприятливі дні для посівів і посадок. Проводиться проріджування сходів, прополка, збір насіння. Можна обробляти грунт, боротися з бур’янами. Не рекомендується підгодівлі, внесення добрив і поливи.

19-20 червня – можна садити будь-які культури, особливо картоплю, всі види цибулі, зелень, горох. Посадка газону і живоплоту, винограду, малини, полуниці. Поливи і підгодівлі дуже помірні.

21-23 червня – неродючі і неврожайні дні. Можна висаджувати троянди і декоративні чагарники, проріджувати сходи і бур’яни, обрізати сухі гілки. Не рекомендується поливати, пересаджувати, пікірувати і пасинкувати рослини.

24-25 червня – посадка часнику, солодкого перцю, буряка, гарбуза, редиски. Дозволені рясні поливи, використання добрив і отрутохімікатів. Посадка багаторічних і бульбоцибулинних квітів, декоративних чагарників, троянд, плодових дерев і горіха.

26-27 червня – пасинкування томатів, формування батогів огірків. Розпушування сухого грунту, боротьба з хворобами і шкідниками. Посадка газону і в’юнких квітів, суниці, винограду.

28-30 червня – дні молодика. Не рекомендується працювати з рослинами.

unian.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...