Home » Новини » Природний парк «Сколівські Бескиди» – найкращий в Україні

Природний парк «Сколівські Бескиди» – найкращий в Україні

Карпати – велика й складна гірська екологічна система, яка впливає на формування клімату значної території нашої країни, а також континенту в цілому.

У Карпатах зосереджено більше половини видів флори і фауни України, а лісові та водні ресурси цього краю здавна визначають розвиток багатьох галузей народного господарства нашої держави. 

Невеликий район у північно-східній частині території Українських Карпат носить назву «Сколівські Бескиди». Своєрідна геоморфологічна будова цього регіону Східних Карпат, складна гідрологічна система, м’який клімат сформували тут унікальні рослинні угруповання. Багатство флори та фауни, без сумніву, перетворює цей куточок Карпат в резерват самобутньої природи, яка зазнає дедалі більшого антропогенного впливу.

Створений у 1999 році, Національний природний парк «Сколівські Бескиди» є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України.

Загальна площа парку 35684 га, у тому числі – 24702 га надані парку у постійне користування і 10982 га включені до його складу без вилучення у постійного землекористувача (Сколівського військового лісгоспу).

У грудні 2021 року парк «Сколівські Бескиди» переміг у номінації «Найкращий природний парк» головної туристичної премії України «Ukraine Tourism Awards 2021».

Більше інформації про парк «Сколівські Бескиди».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як відновити пошкоджені, втрачені чи викрадені номерні автознаки

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків транспортного засобу до будь-якого територіального сервісного центру ...