Home » Новини » Що не продадуть в аптеках без Е-рецепта: новинки від МОЗ

Що не продадуть в аптеках без Е-рецепта: новинки від МОЗ

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що з 2021 року без електронного рецепта українці не зможуть придбати інсуліни та наркотичні речовини, а з 2022 без документа стане неможливо купити антибіотики.

Він зазначив, що упорядкування ринку лікарських засобів і впровадження електронного рецепта є однією з серйозних складових реформи охорони здоров’я.

«Дуже необхідно для здоров’я українців, щоб ми уникали будь-яких речей, пов’язаних з самолікуванням. Наприклад, захворіла людина, вона відразу лізе в інтернет, дивиться на якихось форумах, яким чином йому лікуватися, просто йде в аптеку і купує лікарські засоби, які дуже часто мають відпускатися за рецептурними бланками. Це все безпосередньо впливає на ваше здоров’я », – сказав Степанов.

За його словами, коли люди безконтрольно починають приймати антибіотики, це призводить до резистентності людини до антибактеріальної терапії.

Таким чином, коли пацієнтові необхідно буде приймати антибіотик при тому чи іншому захворюванні, він не буде дієвим.

«Ми розробили план переходу на електронний рецепт. Тому що електронний рецепт фіксується в системі, ми чітко зможемо простежити за тим, яким лікарем це виписано, чи потрібно було виписувати це, потім вже питання до якості надання медичної допомоги », – додав міністр.

Згідно з планом МОЗ, електронний рецепт в Україні буде вводитися поетапно:

  • в 2021 році буде введено електронний рецепт на наркотичні засоби, інсуліни, а також імуносупресори;
  • у 2022 дія електронного рецепта пошириться на всі антибіотики;
  • в 2023 році електронний рецепт буде необхідний для придбання інших рецептурних лікарських засобів.

Джерело: брифінг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...