Home » Новини » Швидкість розширення Всесвіту може варіюватися від місця до місця

Швидкість розширення Всесвіту може варіюватися від місця до місця

Нові дослідження показують, що швидкість розширення Всесвіту варіюється від місця до місця. Ця знахідка, у разі підтвердження, змусить астрономів переглянути, наскільки добре вони розуміють космос.

Всесвіт безперервно розширюється з прискореною швидкістю протягом понад 13,8 мільярда років, починаючи з Великого вибуху, завдяки таємничій силі, званій темною енергією. Рівняння, що грунтуються на загальній теорії відносності Ейнштейна, припускають, що це розширення є ізотропним у великих просторових масштабах. Однак нове дослідження спростовує цей факт.

Астрономи вивчили 842 скупчення галактик, які є найбільшими гравітаційно пов’язаними структурами у Всесвіті, використовуючи дані, зібрані трьома космічними телескопами: рентгенівською обсерваторією NASA Chandra, європейським телескопом XMM-Newton і місією Advanced Satellite for Cosmology and Astrophysics, яка закінчилася в 2001 році.

Дослідники визначили температуру кожного скупчення, аналізуючи рентгенівські випромінювання, що виходять від величезних полів гарячого газу всередині них. Вони використовували цю інформацію про температуру для оцінки притаманної кожному скупченню рентгенівської світності без необхідності враховувати космологічні змінні, такі як швидкість розширення Всесвіту.

Потім дослідники розрахували яскравість рентгенівського випромінювання для кожного скупчення, що вимагало знання про розширення Всесвіту. Це виявило явні темпи розширення по всьому небу і ці показники не скрізь збігалися. «Нам вдалося визначити регіон, який, здається, розширюється повільніше, ніж інша частина Всесвіту, і той, який, здається, розширюється швидше!», — сказали вчені. «Цікаво, що наші результати узгоджуються з декількома попередніми дослідженнями, в яких використовувалися інші методи, з тією різницею, що ми ідентифікували цю анізотропію в небі з набагато більшою ймовірністю і використовували об’єкти, що охоплюють все небо більш рівномірно». Можливо, цей результат має просте пояснення. Наприклад, скупчення галактик в аномальних областях гравітаційно притягуються іншими скупченнями, створюючи ілюзію іншої швидкості розширення.

Дослідники стверджують, що такі ефекти спостерігаються в менших просторових масштабах Всесвіту. Але нове дослідження досліджує скупчення на відстані до 5 мільярдів світлових років, і неясно, чи можуть гравітаційні важелі скрушити сили розширення на таких величезних відстанях. Якщо відмінності в швидкості розширення дійсно реальні, вони можуть розкрити нові інтригуючі подробиці про те, як працює Всесвіт. Наприклад, можливо, сама темна енергія варіюється від місця до місця по всьому космосу.

Джерело: v-kosmose.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...