Home » Новини » Скіфська пектораль доступна для огляду

Скіфська пектораль доступна для огляду

30 липня 2021 року в приміщенні Музею історичних коштовностей України, що є філіалом Національного музею історії України, відбулось урочисте відкриття виставки “Пектораль. Знахідка століття”. 

Одним із партнерів цієї подіъ виступив Інститут археології.

Виставка присвячена п’ятдесятій річниці розкопок кургану Товста Могила. Саме у ньому 21 червня 1971 року український археолог Борис Мозолевський дослідив поховання родини скіфського вождя з почтом. Серед численних ритуальних артефактів вирізняється пектораль – шедевр греко-скіфського мистецтва. З тих пір вона без сумніву стала однією з візитних карток вітчизняної археології.

Pektoral 3

Родзинкою виставки є те, що вперше з 2014 року відвідувачам представлено оригінал пекторалі. Адже з початку російсько-української війни в музеї можна було побачити тільки її гальванокопію. Окрім того, за нагоди ювілейної дати на виставку передано з фондів Інституту археології й інші експонати, що раніше не були відомі широкій аудиторії, зокрема деталі поховального кортежу та вузда з поховань конюхів.

Pektoral 4
Pektoral 2

За нагоди події дослідники підготували ювілейне видання «Симфонія пекторалі», де узагальнили основну інформацію про цей артефакт. Окрім того, тут представлено надзвичайні макрофотографії, які дозволяють побачити недоступні неозброєному оку деталі і вповні осягнути майстерність і художній смак творця пекторалі.

Виставка відкрита для відвідування з 31 липня по 31 жовтня 2021 року на другому поверсі Музею історичних коштовностей України, що за адресою Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 12.

Джерело: iananu.org.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...