Home » Новини » Свято Злуки України

Свято Злуки України

Свято Злуки – це не лише наша пам’ять про переможні сторінки української історії. А й нагадування про те, як швидко, через розрізненість і розбрат, можна втратити державність, і як яку дорогу ціну потім доводится платити за її відновлення.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Респубіка» – ці доленосні для нашої держави слова з Акту Злуки були проголошені 22 січня 1919 року на Софійській площі у центрі Києва.

Тому саме сьогодні, коли увесь світ говорить про загрозу повномасштабного наступу російської армії на Україну, українці мають бути єдиними та монолітними як ніколи.

Наше спільне завдання – об’єднати Україну та відстояти її незалежність, в пам’ять про наших героїв і заради майбутнього наших дітей.

Ми – нація переможців. І ми обов’язково переможемо!

Вітаю з Днем Соборності! Слава Україні!

Марина Порошенко

Сьогодні День Соборності

Це дуже важливе свято, яке не розуміють наші вороги. День Соборності- день, коли проявилося бажання українців з різних держав, часто уже навіть різних ментально, творити спільну державу. Це і є день ідентифікації. Сьогодні це день не менш важливий і для кримських татар і мешканців Донецька.

День Соборності – це день нашої національної і державної сили, яку недооцінює агресор, але якої дуже боїться. Зі святом!!!

Микола Княжицький

СЬОГОДНІ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

У нас, одним-єдина Батьківщина,
Одна на всіх, з Донбасу до Карпат,
Пройдуть часи, мине лиха година
І нами правити не буде торбохват!

І згасне біль, повстанемо з руїни,
Навіки згине «Золотий телець»
І цінуватись будуть в Україні:
Відвага, совість, відданість і честь!

Еміль Дубров

Проголошення IV Універсалу

22 січня 1918 року в будинку Педагогічного музею в Києві почалось закрите засідання Малої Ради, на якому було затверджено IV Універсал, що проголосив Україну незалежною державою.

Центральна Рада була сформована 20 березня 1917 року в Києві з представників українських партій, наукових, громадських та інших організацій і була покликана консолідувати українські суспільно-політичні сили. Більшість в ній отримали українські соціал-демократи та українські есери (соціалісти-революціонери), а її керівником було обрано лідера Товариства українських поступовців 51-літнього професора історії Михайла Грушевського. 19 квітня 1917 року Всеукраїнський національний конгрес, що відбувся у Києві, перетворив Центральну Раду з київської на загальноукраїнську організацію.

23 червня 1917 року Центральна рада прийняла I Універсал, яким оголосила про готовність перебрати на себе державні функції на території України, і перед Тимчасовим урядом у Петрограді поставила вимогу надати їй автономію в рамках федеративної Росії. Досягнуті домовленості були сформульовані у ІІ Універсалі, виголошеному 16 липня 1917 року, а після повалення більшовиками Тимчасового уряду Російської Республіки Центральна Рада 20 листопада 1917 року своїм III-м Універсалом проголосила створення Української Народної Республіки.

17 грудня 1917 року Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Троцького, Леніна і Сталіна, в котрій більшовицькі лідери Росії зазначили, що Раднарком “… визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії… зараз же, без обмеження та безумовно”, але водночас висували ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал та припинити роззброєння радянських військ та Червоної гвардії.

Цей ультиматум, розцінений як втручання у внутрішні справи УНР, був відкинутий з’їздом Рад селянських, робітничих і солдатських депутатів, що відбувся 17-18 грудня в Києві, і Росія для наведення “революційного порядку” кинула проти УНР загони червоноармійців на чолі з Володимиром Антоновим-Овсієнком, Олександром Єгоровим і Михайлом Муравйовим, війська яких діяли під прапором утвореної 25 грудня на пробільшовицькому Всеукраїнському з’їзді рад у Харкові радянської Української Народної Республіки.

У січні 1918 року почався наступ червоних військ на Київ. В цих умовах на засіданні, яке розпочало свою роботу 22 січня 1918 року, Малою Радою Центральної Ради було затверджено IV Універсал, котрий проголошував, що “… однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу…”. Універсал доручав урядові завершити переговори з Центральними державами і укласти з ними мир.

Останній Універсал Центральної Ради було оголошено Михайлом Грушевським у ніч на 25 січня, за кілька днів до того, як червоноармійські загони під командуванням лівого російського есера Михайла Муравйова штурмом взяли Київ.

Володимир Лук’янюк, Ігор Саган

2022 рік

До річниці проголошення Акта Злуки містяни утворили «живий ланцюг Соборності» на мосту Патона у Києві.

Ланцюг символізує єдність українців на Сході і Заході країни.

Фото: телеканал «Reuters»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...