Home » Новини » У 2021 році в Україні заплановані масштабні археологічні дослідження

У 2021 році в Україні заплановані масштабні археологічні дослідження

Вже наступного року українські археологи сподіваються на проведення розкопок на площі 97 000 м кв, які відбуватимуться у межах спорудження північної дорожньої розв’язки поблизу Львова.

Про це Львівському порталу розповів директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.

Перед початком прокладання північної об’їзної Львова археологи проведуть розкопки, адже у смугу будівництва потрапляють 17 об’єктів археології – древні поселення від епохи бронзи (III-II тисячоліття до н. е.) до пізнього Середньовіччя.

Загалом археологи працюватимуть на території площею 97 000 м кв, що дорівнює 14 футбольним полям.

Зокрема, у селі Завадів мають розкопати двошарове поселення ранньозалізного віку та Княжої доби, у селі Ситихів – поселення пізньоримського часу та Княжої доби, біля села Гряда – ще сім різночасових поселень. Тут археологи сподіваються знайти залишки не лише старовинного споруду та елементів побуту поселень, а й давні поховання.

Будь-які земляні роботи призводять до руйнування пам’яток археології, відповідно, ми втрачаємо частку нашої історичної пам’яті. Тому всі нові будівництва у цивілізованих країнах відбуваються після того, як археологи проведуть на тій території дослідження. Багато хто думає, що ми завжди розкопуємо якісь скарби. То буває рідко. Але нам треба бути готовим знайти не лише залишки старовинних споруд та елементи побуту поселень, а й давні поховання, – розповідає Олег Осаульчук.

За його словами, розкопки такого масштабу потребують чимало часу, втім археологам доведеться вкластись у півтора роки. Коли саме вдасться розпочати роботи, точно ще не відомо: за найоптимістичнішими прогнозами – влітку 2021 року.

Наразі також не підраховано, у яку вартість обійдуться такі дослідження, втім археологи кажуть, що потрібно щонайменше 160 млн грн.

Зазначимо, північна об’їзна дорога Львова пролягатиме від села Бірки через Завадів, Зашків, Гряду і завершиться у Малих Підлісках. Раніше тут на території давніх поселень археологи вже знаходили меч, наконечники списа та піхов римського часу, підвіску до пояса воїна Княжої доби.

Аби прокласти північний об’їзд Львова, потрібно викупити з приватної власності 43 земельних ділянки та 8 будинків. На все це все витратять 16 млн грн.

Будувати північну об’їзну дорогу Львова будуть за кредитні кошти. На це Європейський інвестиційний банк виділить уряду 80 млн євро. Повернути позику потрібно буде до 2035 року.

З посиланням на dilo.net.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...