Home » Новини » У двох різних країнах Європи одночасно знайшли українські монети з тризубом

У двох різних країнах Європи одночасно знайшли українські монети з тризубом

В Ірландії та на українській Житомирщині, на двох кінцях Європи, практично одночасно до Дня Незалежності України знайшли стародавні українські монети з тризубом тисячолітньої давності.

У Городниці Житомирської області археологи знайшли 32 срібника князів Володимира Великого та Святополка Окаянного. 32 монети – перші монети Русі-України. Це скарб національного значення!

Понад 100 років історики не знали подібних знахідок. На срібних монетах, що датуються 1000-1019 рр. зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двозуб у Святополка.

Востаннє старовинні монети у таких кількостях в Україні знаходили ще у 1876 році під час будівельних робіт на Вознесенському узвозі у Києві, тоді знайшли 120 монет. Всього до цієї знахідки було відомо про існування приблизно 400 монет часів Володимира Великого, Святополка Окаянного і Ярослава Мудрого.


Також, на на цьому тижні, біля ірландського міста Корк металошукачем було виявлено кілька дуже рідкісних срібних та золотих монет, що датуються епохою Київської Русі періоду понад 1000 років тому.

Така незвична знахідка є доволі унікальною для цієї країни і дає нові уявлення про середньовічний період.

Старовинні монети з Київської Русі датуються Х століттям. Вірогідніше всього викарбувані вони були за часів Володимира Великого – 958 – 1015 рр. н.е.

До Володимира Великого Русь використовувала арабську та візантійську валюту чи золоті бруски. Чеканка власних грошей була, такою собі, політичною декларацією про суверенітет і значимість країни.

Монети цього часу надзвичайно рідкісні і, ймовірно, використовувалися для оплати торговців і найманців. Хто б не закопав їх у землю, він так і не повернувся, щоб знайти свій невеликий скарб монет, які надзвичайно добре збереглися.

Особа власника не відома, але припускають що він був вікінгом.
У 10 та 11 столітті нашої ери вікінги оселилися в місті Корк і перетворили його на великий торговий центр, який був пов’язаний зі скандинавськими торговими мережами, що простялися на схід, до самої Київської Русі. Особа, яка поховала монети, ймовірно, була найманцем, яка доставила їх на територію Ірландії. Монети показують, як, незважаючи на свою страхітливу репутацію, вікінги також з’єднували далекі частини світу, такі як Ірландія та Україна.

Що цікаво – монети нижчої якості зустрічаються більше на колишніх землях Київської Русі, а срібняки кращої якості – поза нею. Схоже, ті, що мають більш високу чистоту срібла, використовувались для оплати іноземних купців і найманців. Монети вікінгів також могли використовуватися в дипломатичних цілях. Подарунки мали важливе значення для створення союзів у середні віки.

Золота монета на фото – гістаменон, Візантійська Імперія імператор Нікіфор 1078-1081 р.н.е.

Джерело

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...