Home » Новини » У Кропивницькому звучала «Балладина»

У Кропивницькому звучала «Балладина»

5 вересня у читальному залі ОУНБ ім. Д. Чижевського члени Об’єднання поляків “Полонія” ім. Кароля Шимановського разом із поляками з усього світу та президентським подружжям Польщі Анджеєм Дудою і Агатою Корнхаузер-Дудою прочитали в ролях трагедію Ю. Словацького «Балладина».

Це була вже дев’ята щорічна акція «Національне читання» під патронатом президента Польщі. В Україні, де Юліуш Словацький прийшов у цей світ, читання було особливим. У музеї Ю. Словацького у Кременці в читанні взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцькі. 

У Кропивницькому до організації події долучилися Музей музичної культури ім. К. Шимановського, Центр розвитку національних культур “Єдина родина”  і, звичайно, Бібліотека ім. Д. Чижевського. Завдяки підтримці акції з боку «Фонду Свобода і Демократія», що фінансується Канцелярією Прем’єр-міністра Польщі в рамках громадського завдання допомоги польській діаспорі та полякам за кордоном, читання в Кропивницькому відбулося з поділом на ролі, польською музикою й піснями, а всіх учасників і глядачів пригостили млинцями. Учасники також отримають призи й дипломи.

О. Полячок
Фотографії Марії Полячок

Більше фото

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У Кропивницькому відбудеться ІТ-тусовка

18 вересня, об 11:00, у креативному просторі KOWO (пров. Василівський 10, 5 поверх) відбудеться івент від ...