Home » Новини » У місті Лева виявили фрагмент середньовічного Високого муру

У місті Лева виявили фрагмент середньовічного Високого муру

Фрагмент середньовічного Високого муру виявили під час реконструкції пл. Коліївщини у Львові, де тривають археологічні роботи.

Тут він зберігся на висоту 1.2 метри. Поверх муру – інженерні комунікації.

За словами керівника досліджень Миколи Шніцара, знахідка цілком прогнозована, адже мур на вулиці Братів Рогатинців, що межує з площею, є на давніх мапах. Його розкриття ж допомогло науковцям встановити точну локалізацію та з’ясувати стан збереження.

Високий мур – перша лінія оборони середньовічного Львова. Його особливістю була наявність оборонних веж, які з середини XV ст. були закріплені за ремісничими цехами, що мали підтримувати їх у стані бойової готовності та обороняти в час ворожих нападів.

Високий мур разом з іншими оборонними укріпленнями Львова почали розбирати наприкінці XVIII ст. З колишньої могутньої лінії оборони Львова до наших днів видимими частково збереглись вежа римарів на вул. Л. Українки, та вежа токарів на вул. Арсенальній. Залишки ж самого муру можна побачити позаду королівського арсеналу та на пр. Свободи.

Це вже не вперше археологи натрапляють на рештки Високого муру під час досліджень у Львові. Раніше науковці Рятівної археологічної служби мали нагоду вивчати фрагменти першої лінії оборони Львова на вул. Руській, вул. Лесі Українки, вул. Підвальній та на пл. Міцкевича.

Джерело: Рятівна археологічна служба

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

«Грандіозний» тур Сонячною системою від телескопу Hubble

Телескоп Hubble завершив свою чергову подорож по Сонячній системі серією знімків, які доповнюють дані минулих ...