Home » Новини » Українські дослідниці створять інтерактивну мапу кінотеатрів радянщини

Українські дослідниці створять інтерактивну мапу кінотеатрів радянщини

У кінці червня українські дослідниці Олена Сирбу, Валерія Карпань, Ксенія Рибак, Поліна Байцим, Марина Хрипун та фотографка Маша Матяшова розпочали створення інтерактивної мапи українських кінотеатрів радянського періоду в рамках проєкту “Кінографія. Географія українських кінотеатрів радянського періоду” (скорочено “Кінографія”). 

«Кінографія» –  дослідження географії українських кінотеатрів, створених згідно з програмою кінофікації у 1940-80-ті роках, та, які збереглися до 1991 року. Проєкт триватиме все літо 2021 року. 

Онлайн-мапа представить об’єкти колишніх кіномереж та хроніку їхньої трансформації. До розділів мапи увійдуть текстові аналітичні матеріали про кінофікацію міст, розвиток кіномережі в Україні за радянської доби та трансформацію протягом останніх 30-ти років. Дослідниці проєкту переосмислять зв’язок між місцем кінотеатрів у радянський час і в сучасній Україні як культурних інституцій та зразків модерністської архітектури і мистецтва. Особливий фокус “Кінографії”  – модерністські будівлі кінотеатрів, що мають художню, історичну, дослідницьку цінність на локальному і національному рівні. 

Створення інтерактивної онлайн-мапи кінотеатрів, доповненої архівними матеріалами і дослідницькими текстами, допоможе висвітленню програм та політик, а також цінностей приватних та комунальних кіномереж та окремих кінотеатрів. Оскільки, вони є центрами соціально-культурного розвитку громад та, у  перспективі,  центрами для міжгалузевої співпраці та державного інвестування.

Презентація інтерактивної мапи, а також публічна дискусія щодо стану кіномереж запланована у жовтні. Дослідниці анонсують події на сторінці Facebook: 

Також, за розвитком проєкту можна слідкувати на сторінці Instagram: @s_____archive 

Проєкт реалізується незалежними дослідницями, спільно з ГО “Культурні географії”, за підтримки Українського культурного фонду.                           

Комунікаційна менеджерка: Анна Гордійчу +3380974844516

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Які космічні подорожі чекають на людство (відео-анонс)

У NASA створили відеосимуляцію майбутніх туристичних подорожей людини до космосу. Якими будуть космічні подорожі у ...