Home » Відео » Українські захисники привітали жінок зі святом (відео)

Українські захисники привітали жінок зі святом (відео)

Українські військові із передової передали свої вітання жінкам з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародного миру.

Жінки вдячні нашим любим захисникам, які гідно тримають оборону від ворога вдень і вночі! 😘

З історії свята

Міжнародний жіночий день вперше згазують завдяки «маршу порожніх каструль» 8 березня 1857 року у Нью-Йорку.

Так працівниці текстильних фабрик протестували, вимагаючи зменшити робочий день на шість годин, адже їм доводилося працювати по 16 годин. Також жінки вимагали гідної зарплатні та права голосу на виборах.

У 1909 році Соціалістична партія Америки оголосила національний жіночий день, який відзначався аж до 1913 року в останню неділю лютого.

У 1910 році німецька комуністка Клара Цеткін на форумі жінок у Копенгагені (куди прибули і делегати з США) запропонувала заснувати Міжнародний жіночий день. До 1917 року повне або часткове право голосу отримали жінки Нової Зеландії, Австралії, Фінляндії, Норвегії, Данії, Ісландії.

Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир офіційно затверджено рішенням ООН у 1977 році, як символ боротьби за права людини для жінок, проти сексизму та гендерної нерівності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Неподалік Запоріжжя виявлено закинутий військовий аеродром (відео)

Блогери знайшли в Запорізькій області покинутий аеродром, на якому знаходиться велика кількість радянських літаків і ...