Home » Новини » В районі проведення ООС працює мобільний центр психологічної підтримки

В районі проведення ООС працює мобільний центр психологічної підтримки

В зоні проведення операції Об’єднаних сил працює мобільна група психологічної підтримки, яка за потреби може прибути до бійців на будь-яку позицію, поза межами пункту постійної дислокації.

Чисельні взводні опорні пункти і блокпости, кількасот кілометрів доріг Донеччини і Луганщини довелось проїхати мобільному центру психологічної підготовки, щоб дістатися до кожного бійця угруповання Нацгвардії в ОТУ «Північ», який цілодобово несе службу в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Основним призначенням такого мобільного центру є забезпечення комфортабельних умов проведення психологічної роботи з гвардійцями на місцях несення служби поза пунктами постійної дислокації. Салон центру обладнаний таким чином, щоб створити умови для фізичного та психологічного відновлення та забезпечити затишну, безпечну атмосферу під час заходів психологічної роботи. До його складу входять військовий психолог та капелан.

«Дуже важливою є спільна та злагоджена робота капелана та психолога, адже ми є тими, до кого в будь-який час звертаються військовослужбовці з питаннями особистого характеру. Вони повинні бути впевненими, що отримають допомогу та підтримку, а це є запорукою того, що кожен з них зможе віднайти та активізувати власні ресурси для подолання усіх викликів, які пред’являє щодня військова служба з її навантаженням – як фізичним, так і психологічним», – розповіла психолог групи морально-психологічного забезпечення угруповання НГУ в ОТУ «Північ» майор Оксана Овсієнко.

Під час зустрічі з хлопцями, пані Оксана провела психологічну діагностику бійців на предмет психологічного травматизму під час виконання службово-бойових завдань та надала допомогу тим гвардійцям, які її потребували.

Бійці щоденно несуть службу на об’єктах у бронежилетах, що призводить до неприємних наслідків: починає боліти шия, плечі чи спина, тобто відчувається дискомфорт, тому хлопці випробували на собі прийоми для зняття фізичного та психологічного напруження шляхом відпрацювання дихальних технік, психогімнастики, медитації тощо. Кожен гвардієць особисто спробував вправу, крім того бійці попрактикувались надавати подібну допомогу своїм побратимам.

«Ці навички допоможуть завжди бути хлопцям у тонусі, а головне, що вони цю вправу можуть виконувати самостійно, допомагаючи один одному», – розповіла психологиня.

Як зазначила пані Оксана, не кожна людина може словами висловити свої турботи, але ж вона може про це написати або намалювати. Тому бійцям було запропоновано зобразити перше, що їм прийде на думку, а вже після діагностувати те, з чим можна працювати, про що військовослужбовець не хоче або не може сказати.

Паралельно з психологом для задоволення духовних потреб гвардійців з ними працює капелан.

«Загалом, майже у кожному місці, де несуть службу гвардійці, є невеличкий молитовний куточок. Туди може прийти й помолитися кожен військовослужбовець, – пояснив капелан угруповання НГУ в ОТУ «Північ» отець Діонісій. – Проте бійці, потребують і більш кваліфікованої духовної підтримки. Слід зазначити про ефективність спільних молитов, після яких бійці стають більш спокійними і зосередженими».

«В умовах безперервного несення служби іноді буває дуже складно зберігати теплі відносини серед бійців. Тож, отакі психологічні тренінги та бесіди допомагають розвантажитись та забути про те, що мене турбує», – поділився гвардієць Сергій.

Джерело: chronicles.pro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як відновити пошкоджені, втрачені чи викрадені номерні автознаки

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків транспортного засобу до будь-якого територіального сервісного центру ...