Home » Новини » В Україні вводять нові дорожні знаки

В Україні вводять нові дорожні знаки

Дорожні служби планують зробити орієнтування в подорожах по Україні максимально комфортним і доступним, саме тому буде змінено деякі дорожні знаки.

Перші експериментальні знаки вже встановили у Львівській області.

Надалі “Укравтодор” планує ввести нову навігацію на маршруті Київ – Дніпро (Н-31), Сєвєродонецьк-КПП – Станиця Луганська, Київ – Знам’янка (Н-01) та багатьох інших маршрутах.

Якщо нова система навігації буде ефективна, її поступово будуть оновлювати по всій країні.

Як зміняться дорожні знаки

Шрифти

Пропонують використовувати заголовні букви на початку повідомлення і початку кожного слова, інші літери рядкові.  За дослідженнями відстань зчитування з таких написів на 10% більше, ніж усіма великими.

Також пропонують впровадити новий шрифт – Road UA.  Це сучасний європейський шрифт, заснований на перевірених шрифтах з силуетами окремих символів більше подібних наявного шрифту ГОСТ, щоб кардинально не ламати візуальну звичку.  Також в шрифтах будуть різні накреслення: medium – для написів на темному тлі і bold – для написів на світлому, щоб написи на різному тлі оптично виглядали однаковими.

Розмір тексту

Змінять і розмір тексту, який зчитується в залежності від відстані.  Тому планують розрахувати, який розмір повинен бути на ділянках з різною швидкістю.

Піктограми

Піктограми допомагають швидше зчитувати інформацію.  Планують ввести позначку центру міста.  Також динамічні – для швидкої реакції.  На піктограми, що відображають рух, водії реагують швидше.

Колір номерів

Планують застосовувати колір за пріоритетами доріг:

 Е 40 Європейський маршрут – зелений.

 М 03 Міжнародна дорога – червоний.

 Н 01 Національна – червоний.

 Р 16 Регіональна – без кольору.

 Т 14-02 Територіальна – без кольору.

Номери трас

Пропонують прибрати дефіси в номерах доріг: дефіс планують залишити в номері територіальних доріг Т 14-16, де перші дві цифри означають номер області, а решта дві – номер дороги.

Розподіл напрямків

Багато інформації вимагає багато часу на зчитування. Понад три напрямки складно сприймати, тому їх рознесуть на окремі знаки.

Поділ міської та заміської навігації

Міську навігацію (на білому тлі) і заміську (на синьому фоні) пропонують розділити на різні носії для поділу контексту.

Форма знаків

Для з’їздів на розв’язках пропонують застосовувати знак зі зрізаним краєм, він своєю формою підсилює сприйняття напрямки в сторону.

Экстрені служби

На в’їзді в місто пропонують визначити, чи є тут екстрені служби (лікарня, поліція), скільки до них їхати і куди.

Нові позначки

На знаках підтвердження зверху планують зазначати номер траси, на якій зараз їде водій, якщо в тому ж напрямку є важливе місто, але щоб дістатися до нього треба з’їхати на іншу трасу, додадуть лінію-роздільник, а номер траси розмістять після назви.

Пріоритетний напрямок на схемах

Для спрощення орієнтування в схемах пропонують виділяти товщиною і розміром стрілок головний напрямок. У пріоритеті – траса, якою слідує водій.

Розміщення знаків

Часто знаки встановлюють безпосередньо в точках поворотів, вілниеі знак пропонують ставити заздалегідь, щоб водій міг зорієнтуватися і при необхідності здійснити маневр. Ця відстань може залежати від швидкості руху на ділянці.

За матеріалами

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У Кропивницькому відбудеться ІТ-тусовка

18 вересня, об 11:00, у креативному просторі KOWO (пров. Василівський 10, 5 поверх) відбудеться івент від ...