Home » Новини » В Україні виявили поселення віком понад 7000 років

В Україні виявили поселення віком понад 7000 років

Під час будівництва об’їзної дороги навколо міста Трускавець представники «Рятівної археологічної служби» виявили сліди поселення культури лінійно-стрічкової кераміки, яка вважається давнішою, ніж трипільська.

Серед знахідок – обсидіан, кераміка і кремнієві знаряддя праці.

Археологи розповідають, що культура лінійно-стрічкової кераміки одна з найдавніших в Україні почала займатися землеробством та скотарством.

– Це неолітичне поселення, яке має понад 7 тисяч років. Ця культура займає ареал від Рейну до Дніпра і вважається однією з найбільш яскравих пам’яток епохи неоліту. Трипільська культура не була першою землеробською культурою, а саме культура лінійно-стрічкової кераміки за 1,5 тисяч років до них починала освоювати сільськогосподарські культури, — розповів керівник археологічної експедиції Олександр Сілаєв.

Представники цієї культури вели частково мандрівний спосіб життя. Коли виснажували землю, на якій проживали, пересувалися далі у пошуках родючих ґрунтів. Археологи виявили обсидіановий відщеп – вулканічне скло, яке могло потрапити сюди з території сучасних Угорщини і Словаччини.

Дослідники виявили сліди «довгого дому» площею приблизно 23х8 м, в якому могли проживати близько 50 людей. Такі будинки зі стовповою конструкцією і плетеними стінами, по центру яких є ями або господарські об’єкти, притаманні культурі лінійно-стрічкової кераміки.

Археолог Микола Шніцер розповів, що найцікавішими віднайденими артефактами є вироби з кременю, скребки, вкладення до серпа, кам’яне тесло, елементи обсидіану – вулканічного скла, керамічний посуд з орнаментом з ліній, які утворюють стрічки, що і дало назву культурі.

Виявлені знахідки передадуть в музей. В який саме, ще радяться: у музей «Дрогобиччина» або Львівський обласний краєзнавчий музей у Винниках.

Розкопки поблизу с.Модричі розпочали 1 вересня, вони триватимуть три тижні, після чого продовжать роботи дорожники.

image.jpg
image (1).jpg
image (2).jpg
image (3).jpg
image (4).jpg
image (6).jpg
image (7).jpg
image (5).jpg
image (8).jpg
image (9).jpg
image (11).jpg
image (10).jpg

Про це інформує zaxid.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як вдалося побудувати єгипетські піраміди 

Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, французські архелоги виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості ...