Home » Новини » В Україні змінять ПЛР-системи через мутований коронавірус

В Україні змінять ПЛР-системи через мутований коронавірус

МОЗ рекомендує українцям не відвідувати країни, в яких виявили новий штам коронавірусу. Про це 22 грудня на брифінгу оголосив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

«Ми рекомендуємо всім за можливості утриматися від необов’язкових поїздок до Великобританії, а також з неї на територію України. Також, якщо є можливість, утриматися від поїздок у Данію, Нідерланди й Австралію, де вже зафіксовані випадки циркуляції цієї мутації коронавірусу», — сказав він.

Ляшко також повідомив, що Україна змінить праймери в тестах після того, як їх опублікує Велика Британія. Зміни в тестуваннях будуть внесені наприкінці грудня, зокрема, після 27 грудня, коли Британія опублікує дослідження про зміну праймерів нового коронавірусу.

«Ми в Україні використовуємо як мінімум дві мішені, тому сьогодні, навіть за появи нового штаму, наші тест-системи спрацюють і ми будемо чітко діагностувати коронавірусну хворобу», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

І додав, що наприкінці грудня Центр громадського здоров’я збере всіх виробників тест-систем ПЛР, а також постачальників і обговорить питання зміни праймерів.  

Наприкінці минулого тижня британська влада визнала, що в Лондоні та на південному сході Англії почав швидко поширюватися новий, більш заразний, штам коронавірусу SARS-CoV-2, після чого деякі країни обмежили транспортні зв’язки зі Сполученим Королівством.

За попередньою інформацією від лікарів з Буковини, новий штам COVID-19 вже наявний в Україні. 

Інфекціоністи наголошують, що наразі все, що може зробити наша країна – це обмежити переміщення людей із місць спалаху нового виду COVID-19 і посилити контроль на кордоні. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Які космічні подорожі чекають на людство (відео-анонс)

У NASA створили відеосимуляцію майбутніх туристичних подорожей людини до космосу. Якими будуть космічні подорожі у ...