Home » Новини » В школах учні вивчатимуть нові предмети

В школах учні вивчатимуть нові предмети

Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти передбачена можливість впровадження в освітній процес галузевих та міжгалузевих інтегрованих курсів, зокрема: «Робототехніка», «STEM», «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжні літератури)», «Історія: Україна і світ» тощо.

Також до типових навчальних планів включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність».

«Типова освітня програма для базової школи побудована на компетентнісному підході та містить реформаторські засади. До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми. Потрібно привчати до відповідальності за ухвалені рішення, щоб молодь працювала в команді для планування і реалізації проєктів, які мають культурну, суспільну або фінансову цінність тощо», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Окрім того, порівняно з чинною типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою наказом МОН 20.04.2018 № 405, типовими навчальними планами нової типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти передбачено збільшення кількості навчальних годин на вивчення таких предметів:

  • українська мова – на 3,5 год. (з 13,5 до 17);
  • іноземна мова – на 2,5 год. (з 15 до 17,5);
  • математика – на 5 год. (з 20 до 25);
  • природничі предмети – на 2 год. (з 30 до 32);
  • інформатика – на 1,5 год. (з 7 до 8,5).

Зазначимо, Законом України «Про освіту» (стаття 12) та Державним стандартом базової середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 30 вересня 2020 р. № 898 (пункт 7), визначено ключові компетентності, шляхом формування яких досягається мета загальної середньої освіти. Державний стандарт базової середньої освіти буде застосовуватися з 1 вересня 2022 року для учнів Нової української школи. З вересня 2021 року розпочнеться пілотування Стандарту і навчально-методичних матеріалів у 5-их пілотних класах Нової української школи.

Нагадаємо, відповідно до типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти навчальне навантаження учнів не збільшується, а заклад освіти може самостійно схвалювати рішення щодо предметів етичного спрямування. Школи самостійно розроблятимуть навчальні плани.

З посиланням на МОН

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У Кропивницькому відбудеться ІТ-тусовка

18 вересня, об 11:00, у креативному просторі KOWO (пров. Василівський 10, 5 поверх) відбудеться івент від ...