Home » Аналітика » Яка держава є батьківщиною COVID-19?

Яка держава є батьківщиною COVID-19?

Фахівці з Шанхайського інституту біологічних наук припустили, що новий тип коронавірусу (SARS-CoV-2) з’явився влітку 2019 року в іншій країні, ще до того, як зафіксували перших хворих в місті Ухань.

Як повідомляє видання The Sun, науковці з Китаю зробили свої висновки шляхом дослідження штамів вірусу, проведених у 17 країнах.

Фото з сайту: thesun

На думку дослідників, вірус, ймовірно, передався від тварини до людини на тлі спеки та посухи торік, через що доводилось споживати одну й ту саму воду.

Китайські науковці стверджують, що традиційний підхід до відстеження походження штамів коронавірусу не працює, оскільки в ньому використовувався вірус кажанів, виявлений на південному заході Китаю кілька років тому. Саме це, як наголосили вчені, заважає точно відстежити походження пандемії. 

У своїй роботі біологи застосували новий метод, який включає підрахунок кількості мутацій в кожному штамі вірусу.

За результатами проведених досліджень фахівці стверджують, що штами з найбільшою кількістю мутацій існують протягом тривалішого часу, а штами з меншою кількістю мутацій — ближче до так званого вихідного «родича» COVID-19.

Учені з’ясували, що найменш мутований штам був виявлений у восьми країнах: в Індії, Бангладеші, Італії, Чехії, США, Греції, Австралії, Росії та Сербії. Тому вони припускають, що коронавірус міг з’явитися в одній з них, перш ніж в Ухані.

Стаття була розміщена на платформі медичного журналу, де отримала багато критичних відгуків.

За матеріалами suspilne.media

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

«Шахтер» и «Динамо» в 1/8 финала Лиги Европы

В минувший четверг, 25 февраля, прошли ответные поединки 1/16 Лиги Европы. Донецкий «Шахтер», после выездной ...