Home » Відео » Як старішає зоряна система (відео)

Як старішає зоряна система (відео)

Астрономи змогли візуалізувати рідкісний тип зоряної бінарної зірки, де один з об’єктів наближається до кінця свого життя. Дослідники засновували свої розрахунки на 130-літньому наборі даних, які охоплюють широкий діапазон інформації – від радіохвиль до рентгенівських променів.

«У Чумацькому Шляху відомо всього близько 300 змінних RV Тельця, – відзначають дослідники. – Ми зосередили наше дослідження на другій найяскравішій, U Monocerotis, яка нині є першою з систем, в якій виявили рентгенівські промені».

Система U Mon знаходиться на відстані близько 3600 світлових років від сузір’я Єдинорога. Дві зірки обертаються навколо один одного приблизно кожні шість з половиною років на орбіті, нахиленою з нашої точки зору приблизно на 75 градусів. Первинна зірка, жовтий супергігант, має масу, яка приблизно вдвічі перевищує масу Сонця. Через постійні зміни в тиску і температурі в його атмосфері, об’єкт розширюється і стискається, і ці пульсації створюють передбачувані зміни яскравості з чергуваннями глибокими й неглибокими зануреннями у світло.

Джерело: nasa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як відновити пошкоджені, втрачені чи викрадені номерні автознаки

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків транспортного засобу до будь-якого територіального сервісного центру ...