Home » Новини » Українські вояки у XVII столітті

Українські вояки у XVII столітті

В Україні 14 жовтня відзначатимуть не лише День захисника і захисниць, але й День українського козацтва. Заслужений художник України, геральдист та реконструктор Олексій Руденко пояснив, як виглядали наші воїни у XVII ст., та які вони мали звичаї.

последние новости в Украине останні новини в Україні

Зауважимо, що у 2021 році минуло 400 років з моменту перемоги Речі Посполитої, на боці якої воювали українські козаки, у Хотинській битві. Тож дослідник у своїй доповіді зупинився саме на цьому історичному відрізку.

За словами Руденка, головним одягом всіх прошарків населення того часу був жупан – для козака, як для представника військового стану, він був обов’язковим елементом. Поверх жупану одягали короткорукавний вид одягу – катарку. Також реєстровці носили характерні шапки – магерки, які мали специфічні бокові розрізи. Статусним видом взуття були чоботи – саме вони вважалися статусним кодом запорозького козака.

Ходити в селянських ходаках було неможливо і не престижно через демонстрацію козаками свого соціального статусу як офіційних воїнів. А під час Хотинської війни 100% українських козаків були професійними воїнами, – зазначив фахівець.

У Річ Посполиту польській піхоті доставляли сукно – відомо, що тканина, яка надходила з Англії, була переважно блакитного і синього кольору. Ймовірно, саме так забезпечувало себе і козацтво. Верхнім плащоподібним одягом був кобеняк (сіряк), його одягали при сильних морозах. 

Автор: інформаційне агентство ASPI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Яркий софтбольно🥎⚾️бейсбольный уик-энд

Два выходных дня, 10 и 11 октября, на софтбольном поле спортивно-оздоровительного комплекса «Юность» поселка Нового ...