Home » Довідник » Як знищити колорадського жука без хімії 

Як знищити колорадського жука без хімії 

Минув той час, коли найкращим засобом від колорадського жука вважали хімічну обробку, адже отрутохімікати разом зі стравами з картоплі потрапляють в організм людини. Варто дізнатись про найбільш ефективні й безпечні способи боротьби зі смугастою навалою.

Найбільш поширені народні засоби боротьби з колорадським жуком без використання хімії

  • На жаль, найнадійнішим способом боротьби з колорадським жуком городники вважають збір жуків і личинок із рослин вручну.
  • Народний засіб – висадити трохи старої картоплі збоку, щоб привернути увагу жука й зберегти основні посадки. Наприклад, перед тим, як молода картопля трохи підросте на грядках, можна висадити неподалік кілька старих бульб. Коли вони зійдуть, молоде листя переманить жуків з основних посадок, а на невеликій ділянці їх легше збирати для знищення.
  • Ще можна використовувати консервні банки для пасток. Нарізану часточками картоплю замочують на добу в міцному розчині сечовини (1 склянка сечовини на 1 літр води) і потім розкладають в пастки. Міняти отруту треба щотижня. Банки-пастки прикопують уздовж картопляних грядок і перевіряють кожен день.
  • До випробуваних народних засобів від колорадського жука належать деревний попіл, цибулиння й бобові: при посадці картоплі кладіть у лунку разом з бульбою квасолину (або біб) і жменю попелу чи лушпиння цибулі. Картоплі це не завадить, навпаки, буде служити підгодівлею, а жука має відлякати.
  • Вважається, що позбутися колорадського жука допомагає листя волоського горіха. Одні городники просто збирають восени листя горіха й прикопують його на тих грядках, де збираються навесні садити картоплю. Інші замочують листя у воді, проціджують і обприскують отриманим настоєм паростки картоплі, що зійшла.
  • Дієвим засобом від колорадського жука в народі визнають посипання картопляних кущів деревним попелом або кукурудзяним борошном. Робити це треба по росі або відразу після дощу (на вологе листя). Також можна посипати міжряддя свіжою сосновою тирсою.
  • Досвідчені городники радять між грядками з картоплею садити кріп, календулу, настурції або горох, квасолю чи боби. Вважається, що ці рослини відлякують колорадських жуків.
  • Також вважається корисним обприскувати картопляні грядки відваром кульбаби, хвоща чи полину (по 200 гр свіжої зелені прокип’ятити 15 хв у відрі води, охолодити, розбавити в 10 літрах води півлітра відвару).

Мульчування

  • Останнім часом чи не найкращим засобом від колорадських жуків стали вважати мульчування восени картопляних грядок соломою і листям. Навесні бульби картоплі викладають прямо на цей шар, і зверху прикривають ще одним шаром мульчі.
  • Мульча, в свою чергу, не тільки заважає рости бур’янам, але й зберігає вологу для пагонів картоплі та є місцем для життя богомолів, турунів, хижих павуків, що поїдають колорадського жука.

Джерело:  biochem-service.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Як відновити пошкоджені, втрачені чи викрадені номерні автознаки

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків транспортного засобу до будь-якого територіального сервісного центру ...