Home » Відео » Єдиний у Дніпрі інклюзивний театр потребує допомоги

Єдиний у Дніпрі інклюзивний театр потребує допомоги

У Дніпрі інклюзивний театр «Незабудки», акторами якого є люди з вадами розвитку, потребує просторого та безбар’єрного приміщення.

Більшість учасників акторського складу народилися із синдромом Дауна.

Наразі батьки оплачують оренду невеликого приміщення і сподіваються, що зможуть розширити коло творчих можливостей своїх дітей.

Актори театру «Незабудки» готують виставу «Ніч перед Різдвом».

Три роки тому Людмила Журавель почала працювати з дітьми з синдромом Дауна, створила театр «Незабудки». Поки він єдиний інклюзивний у Дніпрі, як і єдина важлива справа життя «дітей сонця».

Жінка переконалася: сцена і репетиції – потужні інструменти розвитку та соціалізації особливих дітей. Із часом почали долучатися діти з іншими вадами розвитку. Розширили і вікове обмеження. Нинішні вихованці театру – від шести до тридцяти чотирьох років.

Режисерка згадує, «Незабудки» починалися із семи акторів. Тепер інформацією про театр цікавиться все більше батьків дітей з особливими потребами. Вихованців поділили на дві групи. Займаються вони двічі на тиждень.

Так, мені дуже подобається. Мені дуже подобається ходити в театр, – каже актор Богдан Ятченко.

Богдан Ятченко

Аби діти розвивались, батьки самі орендували приміщення для театру. Кажуть, воно пристосоване для репетицій, однак затісне – усього 50 квадратних метрів. Допомоги від влади в пошуку нового приміщення театр не отримав. Утім, завдяки організаторському ентузіазму режисерки та батьків і сприянню небайдужих – «Незабудки» хочуть інтегрувалися в арт-центр, де не розділятимуть вихованців за особливостями.

Пошуки нового приміщення батьки знову взяли на себе. Актори кажуть, мріють у новому році переїхати. Тоді до них одразу готові долучися підлітки, які пересуваються на інвалідних візках.

Контакти для надання допомоги:

Зателефонувати: 093 228 7632

teatralplanet@gmail.com

m.me/nezabudkiteatr

Сторінка https://www.facebook.com/nezabudkiteatr

Наталя Світлова. Олександр Пронський. Дніпро. “5 канал”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Національний онлайн-проєкт з тестування та вивчення української мови 

В серпні 2021 року Асоціація інноваційної та цифрової освіти, спільно з Міністерством культури та інформаційної ...