Home » Відео » З вірою та надією закликав Папа Франциск пережити бурю

З вірою та надією закликав Папа Франциск пережити бурю

На площі святого Петра у Римі 27 березня 2020 Папа Римський Франциск провів молитву, Євхаристійну адорацію та уділив особливе благословення “Urbi et Orbi” (містові і світові), щоби «з вірою та надією переживати цей період випробування для всього людства».

«Нехай же із цієї колонади, що обіймає Рим та ввесь світ, немов утішаючі обійми, зійде на вас Боже благословення. Господи, благослови світ, даруй здоров’я тіла та утіш серця», – підніс молитву Папа Франциск.

«На пандемію вірусу хочемо відповісти вселенськістю молитви, співчуття та ніжності», – сказав Папа Франциск, запрошуючи вірних взяти участь в цій молитовній ініціативі за допомогою засобів комунікації, або ж єднатися з нею духовно.

Й ось на нечувано порожню площу Святого Петра, вмиту немов сльозами, рясним дощем, спустилися вечірні сутінки. Святіший Отець прибув на площу пішки. Розпочавши молитву знаком святого хреста, він проказав молитву, просячи у всемогутнього й милосердного Бога утішення, щоб Він дозволим усім відчути Його Батьківську присутність.

Далі прозвучав уривок з Євангелії від Марка, в якому розповідалося про те, як Ісус втихомирив бурю, перебуваючи з учнями в човні серед моря. Під час проповіді Святіший Отець порівняв сучасний стан людства із тими зневіреними учнями, які взивають до Ісуса: «Рятуй нас. Гинемо».

«Господи, Твоє слово цього вечора вражає нас і стосується нас усіх, – мовив він. – У цьому нашому світі, який Ти любиш більше від нас, ми на повній швидкості мчалися вперед, почуваючись сильними й здатними на все. Жадібні до заробітків, ми дозволили речам поглинути нас, а поспіхові – відволікати. Ми не зупинилися на Твої заклики, не пробудилися перед обличчям війн і несправедливості планетарного масштабу, ми не почули волання бідних, нашої важкохворої планети. Ми, незворушні, прямували вперед, вважаючи, що будемо завжди здоровими в хворому світі. Тепер, коли перебуваємо серед розбурханого моря, благаємо Тебе: Прокинься, Господи!», – сказав Папа, зазначаючи, що початком віри є «пізнати, що потребуємо спасіння».

За його словами, «Господь ставить перед нами виклик і серед нашої бурі запрошує нас розбудити й оживити солідарність і надію, здатні додати стійкості, підтримки й значення тій порі, коли здається, що все зазнає корабельної аварії».

І під час ізоляції, «в якій страждаємо від нестачі почуттів і зустрічей, досвідчуємо нестачу багатьох речей», ми заохочені почути звіщення, яке нас спасає: «Він воскрес і живе поруч з нами».

Перед колонами перед головним входом до базиліки Святого Петра були поміщені чудотворна ікона Пресвятої Богородиці Salus Populi Romani, привезена з базиліки Пресвятої Марії, та чудотворне розп’яття із храму святого Марцела, що врятувало Рим від «великої чуми» в XVI столітті.

Після проповіді, під звуки органу, Святіший Отець підійшов спочатку до ікони. Коли він молився перед нею, хор виконав молитву «Sub tuum praesidium», а коли він молився перед розп’яттям, прозвучав антифон на честь Господнього Хреста.

Джерело: Живе Телебачення

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Оновлено особистий кабінет споживача електроенергії

Із червня 2021 року ТОВ «Кіровоградська обласна ЕК» запускає оновлену ВЕБ версію особистого кабінету. Кабінет ...