Home » Новини » За відео чи фото з порушенням ПДР обіцяють гроші

За відео чи фото з порушенням ПДР обіцяють гроші

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який має надати свідкам порушень правил дорожнього руху право надсилати докази у поліцію та отримувати за це гроші.

Свідки порушень ПДР зможуть зняти їх на свій телефон та надіслати у поліцію, повідомивши про недобросовісність водіїв.

Громадяни при надсиланні відео чи фото мають використовувати спеціальний мобільний застосунок, який ідентифікуватиме користувача через Дію – це є обов’язковою вимогою для отримання грошової винагороди. Спеціальний додаток дасть можливість визначити час, дату та місцеперебування, в якому сталося порушення ПДР.

Якщо недобросовісного водія притягнуть до відповідальності та накладуть на нього штраф, тоді людина, яка повідомила про порушення та надіслала фото чи відео, зможе отримати нагороду в розмірі 10% від накладених санкцій.

Для уникнення можливих фальсифікацій, з метою отримання грошей, автори законодавчої ініціативи пропонують внести зміни у Кримінальний кодекс, серед них – криміналізація підроблення доказів (фото та відео), відповідальність за незаконний тиск на свідків у справах про адміністративне правопорушення загалом.

Вартість експертизи фото та дослідження звуку чи відеозапису: простої складності – 1407 грн, середньої – 4 688 грн, складної – 9 870 грн.

Законопроект №5798 надали на розгляд Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Джерело: rada.gov.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

У Кропивницькому відбудеться ІТ-тусовка

18 вересня, об 11:00, у креативному просторі KOWO (пров. Василівський 10, 5 поверх) відбудеться івент від ...