Home » #Тур-світ » Поради громадянам України, які планують здійснити подорожі за кордон

Поради громадянам України, які планують здійснити подорожі за кордон

У зв’язку з офіційним оголошенням 11 березня ц.р. Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) пандемії коронавірусу COVID-19 у світі, а також застереженням щодо зростання ближчим часом кількості нових випадків зараження, МЗС України наполегливо рекомендує українським громадянам утриматися від будь-яких поїздок за межі України.

Це стосується, насамперед, КНР, Республіки Корея, Японії, а також популярних серед українців туристичних напрямків, зокрема Італійської Республіки, Королівства Іспанія, Французької Республіки, Грецької Республіки, ФРН, Арабської Республіки Єгипет, Об’єднаних Арабських Еміратів, Турецької Республіки, Королівства Таїланд, Держави Ізраїль тощо.

Просимо врахувати, що, станом на сьогодні, низка країн на національному рівні запровадила комплекс жорстких обмежувальних (карантинних) заходів, спрямованих на локалізацію вірусу, які триватимуть до повної стабілізації санітарно-епідеміологічної ситуації. Нараз відомо про такі кроки з боку урядів країн-сусідів:

Починаючи з 07.00 ранку 13.03.2020, в’їзд на територію Словаччини дозволено лише тим особам, які мають посвідчення на постійне або тимчасове проживання на території Словацької Республіки. Виїзд з території Словацької Республіки відбуватиметься без обмежень.
Молдова зупиняє авіасполучення зі всією Європою, починаючи з неділі, 15 березня, з 12 години ночі.

Польща припиняє прикордонний рух на польсько-українському державному кордоні з 00.00 год 15 березня 2020 року і до подальшого повідомлення на наступних прикордонних пунктах пропуску:

 • Долгобичув-Угринів – автомобільний;
 • Зосін-Устилуг – автомобільний;
 • Хребне-Рава-Руська – залізничний;
 • Медика-Шегині – автомобільний/піший;
 • Кросценко-Смільница – автомобільний;
 • Кросценко-Хирів – залізничний;
 • Будомєж-Грушів – автомобільний.

На діючих пунктах пропуску в обсязі особливого руху у напрямку в‘їзду до Польщі перетнути кордон зможуть лише:

 • – громадяни Республіки Польща;
 • – іноземці, які являються подружжям або дітьми громадян Республіки Польща або знаходяться під постійною опікою громадян Республіки Польща;
 • – іноземці, які мають Карту Поляка;
 • – голови дипломатичних місій та члени дипломатичного та консульського персоналу місії, тобто особи, що мають дипломатичний ранг та члени їх родин;
 • – іноземці, які мають право постійного або тимчасового проживання на території Республіки Польща;
 • – іноземці, які мають право працювати на території Республіки Польща, тобто іноземці, які мають право працювати на тих самих умовах, що й громадяни Польщі, що мають дозвіл на роботу, дозвіл на сезонну роботу, декларацію про доручення виконання роботи іноземцю на території Республіки Польща;
 • – іноземці, які ведуть транспортний засіб для перевезення вантажів.

Додаткові режимні заходи запровадив Уряд Румунії. Прикордонна служба Румунії повідомляє про умовне розділення територій країн Європи на зони ризику. Під час в’їзду до Румунії з зон ризику осіб направляють до представників МОЗ Румунії для подальшого проведення перевірочних заходів в карантинній зоні протягом 7 днів. У разі відмови – особа не пропускається та повертається зворотно. На даний час Україна не входить до зон ризику.

Співвітчизникам, які продовжують перебувати за кордоном у країнах, де зареєстровано випадки інфікування громадян COVID-19, необхідно виявляти підвищену увагу та обережність, дотримуватися та виконувати вимоги місцевих органів влади, уникати відвідання уражених вірусом регіонів, повідомити про своє місце перебування та контактні дані до найближчої дипломатичної установи України, а також зареєструватися на вебресурсі «ДРУГ» (http://friend.mfa.gov.ua), слідкувати за рекомендаціями по ситуації в окремих країнах, які розміщені на сайті МЗС України та вебресурсі http://tripadvisor.mfa.gov.ua/?cat=110 .

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю і здоров’ю, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до найближчої дипломатичної установи України (довідкова інформація – на сайті МЗС України) або на цілодобову “гарячу лінію” МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Одеса взимку чудова

Холодний сезон в курортному місті – це цілком реальний варіант для відпочинку. Щоб побачити справжню ...