Home » Статті » Замість замків Європи – тур в “Межигір’я”

Замість замків Європи – тур в “Межигір’я”

2020 рік, минуло понад шість років від часу, коли екс-президент Віктор Янукович втік зі свого таємничого помешкання “Межигір’я” до Росії. З того часу територія перетворилася на одне з улюблених місць в Україні для прогулянок і екскурсій.

Дорога до центральних воріт у “Межигір’я” заставлена автомобілями з обох боків. Людей не лякає доволі висока ціна на вхід – 150 грн, тим більше, що є опції для тих, хто хоче зекономити – ранкові і вечірні квитки, а також вівторок, коли ціна на вхідний квиток складає 70 грн. Крім того, є розвинена система пільг, зокрема учасники бойових дій та члени їх родин можуть безкоштовно відвідувати парк.

Але “Хонка” – колишній будинок Януковича, закритий для загального відвідування. Туди можна потрапити тільки замовивши пішохідну екскурсію VIP-територією парку. Екскурсія недорога – від 30 грн з людини, але невідомо як часто її проводять. Також окремі квитки потрібно купувати для екскурсій по ретрогаражу і кінологічному центру.

Біля воріт до парку працює аренда велосипедів, електричних самокатів, сігвеїв та інших засобів пересування, якими зручно їздити по території в 140 га. При вході висить табличка із проханням дотримуватися карантинних обмежень, але маски ніхто на території парку не носить і дистанції теж не дотримується. 

У парку є вся необхідна туристична інфраструктура – кав’ярні, ресторанчики, сувенірні лавки з тематичними сувенірами. Ціни доволі високі. Наприклад, півлітрова пляшка мінеральної води коштує 30 грн. За порядком наглядають колишні бійці Самооборони та представники спецпідрозділів МВС і Нацгвардії.

Улюбленим місцем для дітей залишається поле для гольфу, в центрі якого облаштоване озеро, в якому живе багато качок і лебедів. Туристи їх постійно підгодовують, фотографуючись із птахами. В інших частинах парку також багато птахів і риб.

Озеро у Межигір’ї
Діти годують качок у Межигір’ї
Межигір’я
Дівчинка годує качок у Межигір’ї
Карсиве поле у Межигір’ї
Озеро у Межигір’ї
Лебеді у Межигір’ї
Межигір’я
Відпочинок у Межигір’ї
Лебідь на озері у Межигір’ї
Жінка годує лебедів у Межигір’ї

Але навіть через шість років питання про те, хто має опікуватися парком, залишається відкритим.

Розслідуючи злочини Януковича, Генпрокуратура заарештувала резиденцію і передала її під опіку Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Але фактично весь цей час територією порядкує Громадська організація НПУ “Межигір’я”, створена із активістів Євромайдану, які увійшли у помешкання Януковича після того, як він втік.

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Уход за садом и огородом с измельчённой древесиной

Измельчитель веток непременно облегчит жителям частных домов уход за территорией участка. В виде мелкой щепы ...